VIDEO Sekerov skvelý vstup do novej sezóny: Slovák strelil prvý gól celej prípravy NHL!

Andrej Sekera (4) pred bránkou ColumbusuAndrej Sekera (4) pred bránkou Columbusu Zdroj: SITA

RALEIGH - Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera sa ako prvý spomedzi všetkých hráčov zámorskej NHL zapísal do streleckej listiny v prípravných dueloch pred začiatkom sezóny 2014/2015. Bek tímu Carolina Hurricanes otvoril skóre v nedeľňajšom súboji proti Columbusu v 13. minúte, na presilovkovú strelu príklepom mu prihral Ryan Murphy. V tíme hostí nedostal šancu útočník Marko Daňo, ktorý nastúpi v neskoršom súboji proti St. Louis.

V nedeľu sa uskutočnia ešte štyri zápasy. Druhá polovica hráčov Blue Jackets si zmeria sily so St. Louis Blues, Washington čaká duel proti Buffalu a ďalšie dva zápasy obstarajú Calgary a Edmonton.

V nedeľu sa začal kolotoč prípravných duelov, počas pätnástich dní odohrajú tímy celkovo 105 stretnutí. Jedným z vrcholov bude súboj v Sylvan Lake medzi Arizonou Coyotes a Calgary Flames, ktorý vyhrali ľudia v meste v sponzorskej súťaži. Okrem tradičných sídiel klubov sa prípravné zápasy budú hrať aj v Bridgeporte v Connecticute, kde sa 3. októbra stretnú Boston s New Yorkom Islanders, v novej hale v Brooklyne (New Jersey - New York Islanders, 26. septembra), Colorado Springs (Colorado - Los Angeles, 2. októbra), Kansase City (Dallas - St. Louis, 27. septembra), Las Vegas (Colorado - Los Angeles, 4. októbra), Londone (Philadelphia - Toronto, 22. septembra), Québecu City (Montreal - Colorado, 26. septembra), St. John´se (New York Islanders - Ottawa, 22. septembra), Saskatoone (Edmonton - Chicago, 28. septembra) a Stocktone (San Jose - Vancouver, 23. septembra). Súboje sú naplánované do 5. októbra, základná časť NHL sa potom začne 8. októbra.

Carolina - Columbus 3:4 (1:2, 1:2, 1:0) - Andrej Sekera (Carolina) 1+0

Sekerov gól bol prvým v celej príprave NHL

Washington - Buffalo 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Columbus - St. Louis 4:3 po predĺžení (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0) - Marko Daňo (Columbus) 0+0, 2 mínusové body, 2 strely, 3 bodyčeky, 15:38 min
Calgary - Edmonton 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) - Martin Marinčin (Edmonton) 20:52 min
Edmonton - Calgary 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Viac o téme: Andrej Sekera Nhl Carolina Hurricanes