Fanúšikovia Slovana sa vzbúrili: Koniec čakania na štadión, žiadajú výpoveď pre Halenára

Ilustračné foto: Fanúšikovia Slovana
Ilustračné foto: Fanúšikovia Slovana

BRATISLAVA - Občianske združenie Belasá Šlachta, ktoré je fanklubom futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava, je mimoriadne nespokojné s aktuálnou situáciou u úradujúceho slovenského šampióna.

Belasí zohrali za uplynulých tridsaťdva dní osem súťažných zápasov, v ktorých sa iba dvakrát tešili z víťazstva. Zverenci Františka Straku v posledný augustový deň v rámci 8. kola ligy zdolali Banskú Bystricu 3:1 a rovnako doma na Pasienkoch si 10. septembra takisto v súlade s predpokladmi poradili so štvrtoligovou Modrankou 5:1 v dohrávke 2. kola slovenskej pohárovej súťaže. Najbližší duel odohrajú v stredu 24. septembra doma proti hráčom AS Trenčín.

Belasá Šlachta však nebude podporovať svoj obľúbený klub a dokonca vyhlásilo oficiálny bojkot jedného z najskúsenejších hráčov Slovana Juraja Halenára. "Pred zápasom s Trenčínom vyhlasujeme po vzore pána Juraja Halenára únavu. Veď na ňu po tisícoch kilometrov strávených na cestách za Slovanom máme nárok. Minimálne počas duelu s Trenčínom teda nebudeme organizovať žiadny support," uvádza sa na stránke združenia.

"Po tom všetkom, čo si opakovane dovolil v hráčskej kabíne s následkom rozvrátenia kolektívu, po tom všetkom, čo si dovolil k fanúšikom Slovana (okrem iného aj teraz v Berne) a po jeho mimoriadne slabučkých výkonoch, najmä v pomere k jeho príjmom, si neprajeme, aby si obliekal dres nášho klubu! Tento náš postoj oznámime trénerovi a písomne i majiteľovi klubu. Ak by sa z pre nás nepochopiteľného dôvodu Halenár predsa len dostal čo len na lavičku v zápase s Neapolom, vyhlasujeme, že mu mimoriadne znepríjemníme celý duel, čomu operatívne prispôsobíme i naše fandenie," píšu fanúšikovia.

Členovia fanklubu Slovana sú pobúrení aj situáciou ohľadom dostavby Národného futbalového štadióna, ktorý má vyrásť na mieste, kde stál ich bývalý štadión Tehelné pole. Rekonštrukciu, resp. búracie práce a výstavbu nového multifunkčného objektu však sprevádza množstvo prieťahov a nezrovnalostí najmä zo strany mesta.

"Piaty rok sme bez štadióna, ktorý sa medzičasom stal dokonca súčasťou volebného boja bratislavských poslancov. Nemiešame sa do politiky, dokonca nám je jedno, kto štadión postaví. Nie je nám však ľahostajné, že fanúšikovia Slovana sú rukojemníkmi predovšetkým politických záujmov," uvádza sa vo vyhlásení.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA