VIDEO Citizens siedmimi gólmi v pohári zdemolovali súpera: Chelsea s Čechom sa na postup nadrela

Kamil Zayatte a Edin DžekoKamil Zayatte a Edin Džeko Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalový gólman Petr Čech si prvýkrát v sezóne zachytal súťažný zápas za Chelsea. Český reprezentačný gólman nastúpil s kapitánskou páskou na duel 3. kola anglického Ligového pohára s druholigovým Boltonom a so spoluhráčmi sa radoval z postupu po výhre 2:1. Nová brankárska jednotka "Blues" Thibaut Courtois tentoraz dostal voľno a nebol ani na lavičke.

Tridsaťdvaročný Čech si v súťažnom dueli zachytal za Chelsea prvýkrát od 22. apríla, kedy kvôli zraneniu ramena striedal v úvode prvého semifinále Ligy majstrov s Atléticom Madrid. Následne musel na operáciu a odvtedy za londýnsky klub nastúpil len v príprave.

V dueli s Boltonom veľa príležitostí ukázať svoje umenie nemal, navyše mu ani príliš neprialo šťastie, keď z jedinej súperovej veľkej šance inkasoval. Domáci tím plný náhradníkov viedol od 25. minúty, kedy svoju súťažnú premiéru za Chelsea oslávil gólom devätnásťročný Francúz Zouma. "Blues" mali drvivú prevahu, ale v 32. minúte z prvej strely na svoju bránku inkasovali. Na priamy kop si naskočil Mills a hlavičkou z miesta okolo penalty s pomocou tyče vyrovnal. Čech príliš šancí zasiahnuť nemal.

Aj po prestávke český gólman dlho nemal prácu a sledoval útočné manévre spoluhráčov. O postupe nakoniec rozhodla Óscarova prízemná strela k žrdi. Prvý poriadny zákrok v zápase si Čech pripísal päť minút pred koncom, strelu I Čong-Jonga ale s prehľadom chytil.

V ďalšom súboji anglického Ligového pohára Manchester City rozdrvil Sheffield Wednesday 7:0, keď všetky góly padli až v druhom dejstve. Frank Lampard v drese domácich otváral aj uzatváral celkové skóre zápasu.

Viac o téme: Manchester City Capital One Cup Sheffield Wednesday
  • Zdroj: SITA, ČTK, TASR, športky