VIDEO PSG aj bez Ibrahimoviča nezaváhal: Monako v 93. minúte spasil striedajúci žolík

Futbalisti Lyonu oslavujú gól proti LorientuFutbalisti Lyonu oslavujú gól proti Lorientu Zdroj: SITA

PARÍŽ - Premiérové víťazstvo v novom ročníku Ligue 1 si zaknihovali v stredu futbalisti Evianu, ktorí zdolali v 7. kole na domácom trávniku Lens 2:1. Napriek tomu zostávajú so štyrmi bodmi na dne tabuľky najvyššej francúzskej súťaže.

Naopak, prvú prehru v sezóne si zapísali hráči Lille, ktorí nestačili na Nice (0:1). Jediný gól duelu strelil v 41. minúte domáci Methieu Bodmer.

Vicemajster AS Monaco si odviezol cenné tri body z ihriska Montpellieru, hoci to na plný bodový zásah hostí dlho nevyzeralo. O víťazstve "kniežat" rozhodol až v štvrtej minúte nadstaveného času striedajúci Valere Germain, ktorý bol na trávniku iba šesť minút.

Pozíciu favorita aj bez zraneného Zlatana Ibrahimoviča potvrdil Paríž St. Germain na pôde Caenu triumfom 2:0.

Bastia - FC Nantes 0:0
ČK: 41. Cahuzac (Bastia)

Evian TG - Lens 2:1 (2:0)
Góly: 10. Wass, 31. J. Mensah - 55. Touzghar

EA Guingamp - Metz 0:1 (0:1)
Gól: 24. Bussmann, ČK: 89. N'Gbakoto (Metz) po druhej ŽK

Lyon - Lorient 4:0 (2:0)
Góly: 39. a 69. Fekir, 5. Lacazette, 51. N'Jie