VIDEO Nádherné góly v liverpoolskom derby: Chelsea, United a Citizens nezaváhali

Mario Balotelli a John Stones v súboji o loptuMario Balotelli a John Stones v súboji o loptu Zdroj: SITA

LIVERPOOL - Futbalisti FC Liverpool remizovali v sobotňajšom 223. vzájomnom derby s mestským rivalom FC Everton 1:1. "The Reds" poslal do vedenia v 65. minúte presnou strelou z priameho kopu kapitán Steven Gerrad, deľbu bodov zariadil v 92. minúte ďalšou výstavnou strelou Phil Jagielka. Slovenský reprezentačný stopér Martin Škrtel odohral v drese Liverpoolu celý zápas.

Ďalšie pokračovanie slávneho Merseyside derby začali lepšie domáci, ktorí od úvodných minút zamestnávali defenzívu Evertonu. Tá mala na čele s brankárom Howardom veľa práce najmä s aktívnym Balotellim. Po bezgólovom prvom polčase zostávalo ťažisko hry na útočnej polovici Liverpoolu a v 65. minúte sa vypredaný Anfield dočkal gólu z kopačky Gerrarda, ktorý poslal loptu do siete excelentným spôsobom z priameho kopu. Domáci diváci už oslavovali ďalší triumf nad veľkým rivalom, v 92. minúte ich však "schladila" presná strela Jagielku, ktorý v hodine dvanástej vyrovnal z druhej vlny na 1:1.

Obhajca majstrovského titulu Manchester City sa po uplynulých troch dueloch v najvyššej domácej súťaži opäť radoval z plného bodového zisku. Na ihrisku Hull City viedol v 11. minúte už 2:0, no situáciu si skomplikoval, keď francúzsky obranca Eliaquim Mangala v 21. minúte namieril presne hlavou do vlastnej brány a o jedenásť minút neskôr po jeho faule v šestnástke premenil penaltu Abel Hernandez. Triumf Citizens napokon zariadili po zmene strán Edin Džeko a Frank Lampard.

V sobotňajšom 6. kole nezaváhal ani priebežný líder tabuľky Chelsea Londýn či krízou zmietajúci sa Manchester United. "The Blues" zdolali na Stamford Bridge Aston Villu 3:0, ôsmy presný zásah v sezóne si pripísal najlepší kanonier Premier League Diego Costa. "Červení diabli" tŕpli v zápase proti West Hamu až do konca, keďže od 59. minúty hrali bez vylúčeného Waynea Rooneyho. Zverenci trénera Luisa van Gaala napokon triumfovali nad "kladivármi" 2:1 a štverajú sa na vyššie poschodia tabuľky.

V londýnskom derby medzi Arsenalom a Tottenhamom Hotspur sa zrodila remíza 1:1. Na gól belgického reprezentanta v službách "kohútov" Nacera Chadliho z 56. minúty dokázal z domáceho mužstva odpovedať iba krídelník Alex Oxlade-Chamberlain, ktorý sa presadil v 74. minúte z dorážky, keď loptu bezchybne upratal do ľavej šibenice. Arsenal tak kráča súťažou stále bez prehry, po štvrtej remíze mu však patrí v tabuľke až 4. miesto, Tottenham je priebežne ôsmy.

FC Liverpool - FC Everton 1:1 (0:0)
Góly: 65. Gerrad - 90.+2 Jagielka
/M. ŠKRTEL za domácich celý duel/

Crystal Palace - Leicester City 2:0 (0:0)
Góly: 52. Campbell, 55. Jedinak

Hull City - Manchester City 2:4 (2:2)
Góly: 21. Mangala (vl.), 32. Hernandez (z 11 m) - 11., 68. Džeko, 7. Agüero, 88. Lampard

Chelsea Londýn - Aston Villa 3:0 (1:0)
Góly: 7. Óscar, 59. Costa, 79. Willian

Manchester United - West Ham United 2:1 (2:1)
Góly: 5. Rooney, 22. Van Persie - 38. Sakho. ČK: 59. Rooney (Manchester)

FC Southampton - Queens Park Rangers 2:1 (0:0)
Góly: 54. Bertrand, 68. Pelle - 66. Austin

AFC Sunderland - Swansea City 0:0
ČK: 80. Rangel (Swansea)

Arsenal Londýn - Tottenham Hotspur 1:1 (0:0)