Murray prelomil čiernu sériu: Po 15 mesiacoch zvíťazil na turnaji ATP

Andy Murray sa raduje z triumfu v Šen-čeneAndy Murray sa raduje z triumfu v Šen-čene Zdroj: SITA

ŠEN-ČEN - Britský tenista Andy Murray sa stal víťazom dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Shenzhen Open v čínskom Šen-čene (dotácia 655 955 USD, tvrdý povrch).

Dvadsaťsedemročný rodák zo škótskeho mestečka Dunblane ako druhý nasadený zdolal v nedeľňajšom finále štvorku podujatia Tommyho Robreda zo Španielska za 151 minút 5:7, 7:6 (9), 6:1, keď odvrátil päť mečbalov. Murray získal 29. singlový titul z hlavného profesionálneho okruhu, naposledy sa však tešil vlani pri historickom triumfe na Wimbledone. O päť rokov starší Robredo nedosiahol na 13. primát vo dvojhre v kariére.

Tridsaťdvaročný španielsky tenista vyhral prvý set finále, keď v jedenástej hre prelomil podanie protivníka. V druhom dejstve mal Robredo veľmi blízko k celkovému triumfu: v tajbrejku viedol 2:0, 6:2 i 7:6, ale Murray to nevzdal. Po piatich odvrátených mečbaloch premenil Brit tretí setbal (11:9) a zápas poslal do rozhodujúceho tretieho setu. V ňom to už bola jednoznačná záležitosť favorita stretnutia.

Vo finále štvorhry v Šen-čene si jednotky miestnej deblovej súťaže Holanďan Jean-Julien Rojer a Rumun Horia Tecau poradili v nedeľu s nenasadenou austrálskou dvojicou Sam Groth, Chris Guccione za 87 minút 6:4, 7:6 (4).

Výsledky nedeľňajších finálových zápasov na turnaji ATP World Tour 250 Shenzhen Open v čínskom Šen-čene (dotácia 655 955 USD, tvrdý povrch):

Dvojhra - finále:
Andy Murray (V. Brit.-2) - Tommy Robredo (Šp.-4) 5:7, 7:6 (9), 6:1

Štvorhra - finále:
Jean-Julien Rojer, Horia Tecau (Hol./Rum.-1) - Sam Groth, Chris Guccione (Aus.) 6:4, 7:6 (4)

Viac o téme: Andy Murray Tenis Šen-Čen