Koniec sezóny je pre Sagana vyslobodením: Toto je reálny pohľad trénera na sezónu

Peter Sagan
Peter Sagan

PONFERRADA - Slovenskí cyklisti Peter Sagan, Peter Velits i Martin Velits odviedli na majstrovstvách sveta v španielskej Ponferrade svoje súčasné maximum. Sagan bojoval až do poslednej chvíle o čo najlepšie umiestnenie, Peter a Martin Velitsovci sa mu snažili dlho pomáhať. Napokon odchádzajú Slováci s umiestneniami v piatej (Sagan) a deviatej desiatke (P. Velits).

"Preteky sa vyvíjali podľa scenára, ktorý sme si stanovili. Asi päť kôl pred cieľom začalo pršať, tempo sa poriadne zrýchlilo. Petrovia ostali vpredu, boli tam, kde mali byť. Bohužiaľ, finále bolo tvrdé, bolo to predovšetkým o výkonnosti,“ priznal reprezentačný tréner Ján Valach.

Sagan už štvrtý rok po sebe ašpiroval na cenný kov, šancu naň stratil v poslednom okruhu. Po nástupoch súperov už s nimi nestačil držať krok. "Peter Sagan má za sebou už piatu náročnú sezónu. Na všetkých MS končil v popredí. Musíme byť trpezliví, ak chceme získať medailu. Na šampionátoch to má vždy ťažké, súperi sa riadia podľa neho a čakajú na jeho kroky. Víťazný Kwiatkowski to mal v tomto smere oveľa jednoduchšie,“ dodal Ján Valach. 

Peter Sagan mal skvelú Tour de France, no potom nastal útlm a na Vuelte sa trápil, napokon odstúpil. Hovorilo sa, že trénuje na šampionát, no ani tu nezažiaril. "Som rád, že už mám po sezóne. Každá nemôže byť super. Dosiahol som aj dobré výsledky, aj keď sme všetci zvyknutí na niečo väčšie. Na každého športovca príde útlm. Verím, že ja som si ho vyčerpal tento rok a ďalší už bude lepší," nádeja sa Peter Sagan.


Zdroj:
SITA; Športky
Foto:
SITA

DISKUSIA