Unikátny klub na Slovensku: Basketbalový nováčik bude stavať na odchovancoch

Hráči MBK Karlovka sa tešia na novú sezónuHráči MBK Karlovka sa tešia na novú sezónu Zdroj: MBK Karlovka

BRATISLAVA - Po prvý raz od sezóny 2001/02 sa v najvyššej slovenskej súťaži basketbalistov predstavia dva bratislavské tímy. Okrem majstrovského Interu, ktorý bude v extralige obhajovať titul z uplynulého ročníka, si v elitnej spoločnosti zahrá tím VŠEMvs Karlovka Bratislava. Ten ešte pod názvom MBK Karlovka vyhral uplynulé dva ročníky 1. ligy. Vlani si to funkcionári s účasťou v extralige ešte rozmysleli, ale pred aktuálnou sezónou nezaváhali a rozšírili tak počet mužstiev v najvyššej súťaži opäť na desať tímov.

"Sme mladý a ambiciózny klub, ktorý od svojho vzniku podporuje a rozvíja basketbalovú základňu v Bratislave a zároveň pomáha talentom z celého Slovenska pri rozvoji ich športových, ale aj študijných  schopností. Sme hrdí, že úspechmi z posledných rokov bola potvrdená naša filozofia o tom, že postupnými krokmi sa klub môže dostať do najvyššej súťaže," uviedol prezident klubu Ľuboš Cibák.

"V novej sezóne chceme naďalej plniť naše strategické ciele a vízie, byť životaschopným klubom a podporovať mladých a talentovaných  športovcov. Do Eurovia SBL vstupujeme s novým strategickým partnerom a pod novým názvom A-tímu VŠEMvs Karlovka Bratislava. Tvorený bude výlučne zo slovenských hráčov a našich odchovancov, z ktorých bude väčšina študentov," dodal.

Smelé ambície Karlovky potvrdilo vedenie tímu angažovaním skúseného kouča Milana Černického, ktorý v súčasnosti pôsobí aj ako reprezentačný tréner. Ten priznal, že na slovenské pomery unikátna vízia mať klub poskladaný vylúčne zo slovenských hráčov a študentov bola jedným z dôvodom, prečo sa rozhodol pre tím extraligového nováčika. "Pre každého trénera je výzva pracovať s mladými hráčmi. V premiérovej sezóne určite nechceme byť iba do počtu. Plánom je hrať atraktívny, rýchly a agresívny basketbal. Do hľadiska týmto spôsobom chceme prilákať čo najviac divákov," naznačil ciele v novej sezóne Černický.

Jedným z najskúsenejších hráčov v mladom tíme Karlovky bude Michal Kožár. Talentovaný rozohrávač má za sebou pôsobenie v extraligových tímoch Žiliny či Spišskej Novej Vsi. "Hlavnou ambíciou v našej prvej sezóne medzi elitou bude aklimatizovať tím v extralige. Máme relatívne stabilizovaný káder, kde väčšina má podpísané dlhodobejšie zmluvy. Viac ako  90 percent hráčov sú študenti, z ktorých značná časť sú odchovanci. Pevne verím, že poctivým prístupom všetkých zúčastnených strán od hráčov, trénerov, realizačného tímu až po vedenie klubu sa budeme týždeň po týždni, od zápasu k zápasu zlepšovať a uvidíme, k akému umiestneniu nás to v prvej sezóne dotiahne," uzavrel generálny manažér klubu František Kubala.

Vstupenky na zápasy Karlovky si môžete kúpiť na internete cez Predpredaj.sk po kliknutí na logo.

Viac o téme: MBK Karlovka
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: MBK Karlovka
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy