VIDEO Chelsea v bitke o Londýn prišla o Courtoisa: Di María a Falcao zariadili triumf United

Alexis Sánchez po kolízii s brankárom Courtoisom, vpravo John TerryAlexis Sánchez po kolízii s brankárom Courtoisom, vpravo John Terry Zdroj: SITA

MANCHESTER - V šlágri kola vyhrala Chelsea v mestskom derby nad Arsenalom 2:0. Domáci sa ujali vedenia gólom Edena Hazarda z penalty v 27. minúte. Belgičan potrestal z bieleho bodu faul Laurenta Koscielneho na svoju osobu, to už v bránke domácich nestál jeho krajan Thibault Courtois. Ten sa zranil v úvode po zrážke s Alexisom Sánchezom a nahradil ho Petr Čech. Triumf poistil dvanásť minút pred koncom Diego Costa. Chelsea je tak v lige stále bez prehry a na čele má päťbodový náskok na Manchester City.

Trénerovi Arsenalu Arsénovi Wengerovi sa nepodarilo ani v dvanástom vzájomnom súboji v najvyššej súťaži zdolať tím vedený Josém Mourinho. Wenger nemá na súboje s Portugalcom dobré spomienky: v marci s FC Chelsea prehral jubilejný tisíci duel na lavičke Arsenalu vysoko 0:6, v roku 2005 vo svojom päťstom dueli zasa neuspel 0:1. Londýnske derby sa pre výtržnosti fanúšikov Arsenalu mimo štadióna začalo s dvadsaťminútovým meškaním.

Futbalisti Manchestru United vyhrali v nedeľňajšom zápase 7. kola Premier League nad Evertonom 2:1, keď hostia na konci prvého polčasu nepremenili pokutový kop. Po druhom trojbodovom zápise za sebou tak figurujú "červení diabli" priebežne na štvrtom mieste tabuľky.

United poslal do vedenia v 27. minúte Angel Di Maria, tesne pred prestávkou ale mali hostia ideálnu možnosť na vyrovnanie - David de Gea sa ale stal prvým brankárom, ktorý Leightonovi Bainesovi v anglickej lige chytil pokutový kop. Everton sa napokon dočkal po vyrovnávajúcom zásahu hlavou v podaní Stevena Naismitha v 55. minúte, o sedem minút neskôr ale o triumfe domácich rozhodol Radamel Falcao.

Na šiestu priečku pred Arsenal sa vyšvihol Tottenham Hotspur po výhre nad tretím Southamptonom 1:0.

Chelsea Londýn – Arsenal Londýn 2:0 (1:0)
Góly: 27. Hazard (z 11m), 78. Diego Costa

Manchester United - FC Everton 2:1 (1:0)
Góly: 27. Di María, 62. Falcao - 55. Naismith

Tottenham Hotspur – FC Southampton 1:0 (1:0)
Gól: 40. Eriksen

West Ham United - Queens Park Rangers 2:0 (1:0)
Góly: 5. Onuoha (vl.), 59. Sakho