VIDEO Španieli si po prehre so Slovákmi napravili chuť s Luxemburskom, tesný triumf Ukrajiny

Gólové oslavy ŠpanielovGólové oslavy Španielov Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Ukrajiny zvíťazili v nedeľu v kvalifikačnom zápase EURO 2016 v Ľvove nad Macedónskom tesne 1:0. V C-skupine sú zverenci trénera Michajla Fomenka na treťom mieste miesto so šiestimi bodmi, rovnaký počet majú aj druhí majstri Európy Španieli, ktorí podľa očakávania vyhrali v Luxembursku 4:0. Na čele tabuľky je Slovensko, ktoré v bieloruskom Borisove triumfovalo 3:1 a má po 3 kolách plný počet 9 bodov.

V Ľvove sa v prvom polčase valila jedna žltá vlna na bránu hostí za druhou, Jarmolenko v najväčšej šanci v 21. minúte zaváhal a tak sa osmelili aj hostia, no Jahoviča reflexívne vychytal Pjatov. Neujala sa ani strela hosťujúceho Abdurahimiho zo strednej vzdialenosti. V závere opäť domáci poriadne zatlačili a v 45.+2 minúte sa konečne dočkali. Loptu po rýchlej akcii Konopľanku z ľavej strany vrátil spätným priťuknutím Jarmolenko a Sidorčuk bol v správnej chvíli na správnom mieste - 1:0. Domáci mali šancu rozhodnúť o osude zápasu v 47. minúte, keď Damčevski fauloval v šestnástke Zozuľu, ale Jarmolenko sa z bieleho bodu pomýlil a trafil len do brvna. Duel si domáci už postrážili a vybojovali druhú výhru v skupine.

"Sme spokojní s výsledkom, menej už s našou hrou. Najmä posledné minúty boli nervózne. Mali sme ešte streliť jeden či dva ďalšie góly a zbavili by sme sa tlaku," povedal autor víťazného gólu.

Španieli splnili rolu favorita v Luxembourgu. Zverenci trénera Vicente del Bosqueho už do polčasu dali dva góly, prvý v 27. minúte utešenou strelou pod hornú žrď po priťuknutí od Diega Costu David Vila. Druhý v 42. minúte Alcacer krížnou strelou zvnútra šestnástky. V druhom polčase sa konečne v drese "La Furia Roja" v jeho šiestom zápase trafil do čierneho aj brazílsky rodák Diego Costa. Gólovú situáciu mu pripravil Busquets a kanonier Chelsea Londýn prelomil gólové mlčanie v najcennejšom drese. V závere skóre upravil na konečný stav striedajúci Bernat.

ĽVOV
Ukrajina - Macedónsko 1:0 (1:0)
Gól: 45.+ Sydorčuk, rozhodovali: Delferiere - De Neve, Vanyzere (všetci Belg.)

Ukrajina: Piatov - Fedeckij, Kučer, Chačeridi, Ševčuk - Sydorčuk (90.+ Edmar), Stepanenko, Rotaň (90.+ Tymoščuk) - Jarmolenko, Zozuľa (77. Budkivskij), Konopľanka

Macedónsko: Pačovski - Ristovski, Šikov, Damčevski, Alilovski - Ivanovski (70. Kostovski), Ademi, Gligorov (86. Stojkov), Trajkovski - Jahovič (62. K. Velkoski), Abdurahimi

LUXEMBURG
Luxembursko - Španielsko 0:4 (0:2)
Góly: 27. D. Silva, 42. Alcácer, 69. Diego Costa, 88. Bernat, rozhodovali: Gil - Sadczuk, Borkowski (všetci Poľ.)

Luxembursko: Joubert - Jans, Chanot, Gerson, Philipps, Jänisch - Holter, Mutsch (86. Deville), Da Mota (75. Payal), C. Martins (61. Turpel) - Bensi

Španielsko: De Gea - Carvajal, Bartra, Piqué, Jordi Alba - Koke, Busquets, Iniesta (70. Bernat) - David Silva (70. Pedro Rodríguez), Alcácer, Diego Costa (82. Rodrigo Moreno)