Slovan začal trip prehrou: Senzačný úvod nestačil, Sersen si dal vlastenca

Václav NedorostVáclav Nedorost Zdroj: hcslovan.sk

BRATISLAVA - Hokejisti bratislavského Slovana neodštartovali štvorzápasový trip dobre. Aj napriek tomu, že na ľade Čeľjabinsku proti domácemu Traktoru dvakrát viedli, aj kvôli smolnému vlastencu Sersena na konci druhej tretiny dobrý výsledok neudržali. Výhru ruského tímu zabezpečil v tretej tretine Kokujov, keď z medzikružia prepálil Janusa.

Úvod slovanistov bol ako zo sna, v 27. sekunde zápasu Bartovič poslal puk spoza bránky do bránkoviska, Tomáš Surový naviazal obrancov a Tomáš Netík poslal puk za gólmana.

Celú prvú tretinu mal Slovan hru pod kontrolou, bol aktívnejší a domáci mali jediný významnejší pokus, pri ktorom sa Janus musel predviesť. Najväčšiu šancu mali belasí po spolupráci Nedorosta s Nagyom. Iba niekoľko sekúnd pred prestávkou domáci vyrovnali - rovnako ako Slovan, aj oni strelili náhodný gól s dávkou šťastia, keď nahodený a jemne tečovaný puk prekĺzol Janusovi pomedzi betóny.

Druhá tretina patrila Slovanu, po dve pekné akcie predviedli Nedorost, Vondrka a Bartovič. Presadil sa až v 36. min Žiga Jeglič, keď ťažil zo spolupráce Tičara s Fosterom. Belasí sa však dlho netešili, opäť po skvelej tretine inkasovali v jej posledných sekundách - Glinkinov nahodený puk si do bránky vrazil Michal Sersen.

Zlý začiatok tretej tretiny pre Slovan, Kokujov znenazdajky prestrelil Janusa. Slovanisti v závere zatlačili, avšak ani oddychový čas trénera Matikainena či odvolanie brankára už zmenu stavu nepriniesli. Belasí tak trip po Rusku aj napriek nádejnému začiatku odštartovali prehrou v Čeľjabinsku 2:3. Najbližšie sa predstavia v pondelok o 15:30 na ľade tímu Jugra Chanty-Mansijsk.

Traktor Čeľjabinsk - Slovan Bratislava 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly: 20. Bulis (Čistov, Panov), 39. Glinkin (Popov), 45. Kokujov (Piganovič) - 1. Netík (Bartovič), 36. Jeglič (Foster, Tičar). Rozhodovali: Akuzovskij, Karabanov - Lazarev, Maťuša, vylúčení: 3:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5700 divákov

Traktor: Garnett - Quint, Katičev, Borodkin, Piganovič, Aťušov, Chlystov - Čistov, Panov, Bulis - Wilson, Kokujov, Penkovskij - Růžička, Popov, Glinkin - Sajustov, Tolužakov, Mokin
Slovan: Janus – Sigalet, Štajnoch, Baranka, Sersen, Starosta, Foster - Bartovič, Surový, Netík – Hudáček, Nedorost, Vondrka – Jeglič, Tičar, Nagy – Lunter, Bližňák, White

Petri Matikainen, tréner Slovana: "Je to pre nás ťažká prehra, pretože náš výkon bol dobrý. Dnes, najmä v prvej a druhej tretine, sme dobre korčuľovali, boli dôrazní pred bránou, vytvorili si tlak a mali dostatok šancí na skórovanie. Dvakrát sme vyhrávali, domáci vždy dokázali odpovedať. Bohužiaľ, na strelenie gólu potrebujeme až príliš veľa príležitostí. Myslím, že sa v zápasoch zlepšujeme, no súťaž je veľmi kvalitná, slabý súper tu nie je, preto musíme podávať v stretnutiach ešte lepšie výkony a to na všetkých postoch."

Fínskemu trénerovi Petrimu Matikainenovi môže robiť radosť fakt, že s výpravou do Ruska odcestovala aj dvojica Václav Nedorost a Johan Backlund, ktorá pauzovala pre zranenia. Útočník Nedorost je v zostave späť po päťzápasovej vynútenej prestávke. Podľa klubovej stránky hcslovan.sk si na ľade Čeljabinsku zahrá v druhej formácii s Liborom Hudáčkom a Michalom Vondrkom.

Súper belasých sa rovnako ako Slovan momentálne nachádza na 8. priečke svojej konferencie. Traktoru sa v stredu podarilo pretrhnúť čiernu sériu, keď po šiestich prehratých stretnutiach v rade konečne zvíťazil. Od nováčika z Togliatti si totiž odviezol 3 body po triumfe 4:3 a pripísal si šieste víťazstvo v sezóne, na ktoré bude chcieť proti Slovanu nadviazať.

Kľúčom k úspechu v Čeljabinsku môže byť úspešné zvládnutie presilových hier, pretože Traktor sa v tejto činnosti trápi. V hre v oslabení inkasoval už 16-krát a patrí medzi najhoršie tímy súťaže. Ružové to nie je ani pri jeho presilovkách, v ktorých strelil iba 7 gólov. Fanúšikovia belasých by sa taktiež určite potešili, ak by sa v zápase zopakovalo niečo podobné ako minulý rok vo vzájomnom súboji v Bratislave. Slovanisti prehrávali už 0:3 aj 1:4, no nakoniec zásluhou Tomáša Netíka a jeho zásahu minútu pred koncom zápasu odchádzali z ľadu po víťazstve 6:5.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Traktor Čeľjabinsk
  • Zdroj: športky, TASR