VIDEO Snajper Sneijder hrdinom istanbulského derby: Jeho dva exportné góly musíte vidieť!

Wesley Sneijder a jeho gólové oslavyWesley Sneijder a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

ISTANBUL - Skúsený holandský reprezentant a jedna z najväčších hviezd aktuálneho tureckého ligového lídra Galatasaray Istanbul Wesley Sneijder dal o sebe opäť raz vedieť. Futbalista s vrodeným inštinktom ďalekonosného strelca a dynamitom v pravačke sa v prestížnom istanbulskom derby proti Fenerbahce blysol až dvomi ukážkovými zásahmi, ktoré skutočne stoja za pozretie!

Góly padali v Istanbule v záverečných minútach, keď už hralo Fenerbahce takmer štyridsať minút bez vylúčeného stopéra Bruna Alvesa, ktorý dostal rovno červenú kartu za ostrý zákrok vysokou nohou na Blerima Dzemailiho. Šachová partia dvoch istanbulských gigantov sa pomaly ale isto chýlila ku svojmu koncu, keď sa dve minúty pred koncom riadneho hracieho času presadil Sneijder po ukážkovej strele pravačkou spoza hranice šestnástky. Holanďan parádnou strelou umiestnil loptu veľmi precízne do pravého horného rohu bránky súpera.

Po uplynutí riadnej hracej doby prišiel na rad nadstavený čas a zhruba v 91. minúte stretnutia boli diváci na istanbulskom štadióne svedkami najkrajšieho momentu celého stretnutia. V hlavnej úlohe bol opäť Wesley Sneijder a jeho pravačka, ktorou tentokrát exportne trafil do ľavej šibenice bránky Fenerbahce a domácich priaznivcov tak potešil gólovou poistkou.

Hosťom sa ešte v 95. minúte prestížneho súboja podarilo zásluhou Alpera Potuka znížiť na 1:2, ale nič to už nezmenilo na fakte, že domáca hviezda Sneijder dvomi nádhernými gólmi zariadila triumf vedúceho Galatasarayu. Galatasray sa vďaka trom bodom dostal na čelo tabuľky, o prvé miesto ho ale ešte môže v nedeľu pripraviť ďalší mestský rival Besiktas.