Hunov šiesty gól nezabránil prehre Vítkovíc, Čadov Liberec s Radivojevičom podľahol Plzni

Liberec na domácom ľade podľahol PlzniLiberec na domácom ľade podľahol Plzni Zdroj: hcskoda.cz

PRAHA - V dohrávke 10. kola českej hokejovej extraligy prehrali Vítkovice na domácom ľade s Litvínovom 2:3. Víťazný gól hostí strelil 47 sekúnd pred koncom tretej tretiny v presilovke Karel Kubát.

Svoj šiesty gól v sezóne strelil v drese domácich slovenský útočník Rudolf Huna, ale nezabránil ďalšej prehre svojho tímu. Zverencom Petra Oremusa sa nedarí a s 13 bodmi sú na predposlednom mieste. Litvínov naopak má výborný vstup do sezóny a patrí mu druhé miesto. Jednu asistenciu zaznamenal vo Vítkoviciach útočník Juraj Majdan.

V ďalšej dohrávke 10. kola vyhrala Plzeň v Liberci 2:1, keď oba góly víťazov strelil Václav Pletka. Pri prvom asistoval aj slovenský útočník Ján Sýkora. V bránke domáceho Liberca, ktorý vedie bývalý tréner Slovana Bratislava Rostislav Čada, sa predstavil brankár Ján Lašák. Bílí Tygři znížili až štyri minúty pred koncom zásluhou Tomáša Urbana, pričom asistenciu si pripísal Branko Radivojevič.

HC Vítkovice Steel - HC Verva Litvínov 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly: 29. HUNA, 54. Svačina – 16. Lukeš (MAJDAN), 36. Lukeš, 60. Kubát

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 56. Urban (RADIVOJEVIČ) – 10. Pletka (J. SÝKORA), 36. Pletka

Viac o téme: Branko Radivojevič HC Vítkovice Steel Rudolf Huna HC Bílí Tygři Liberec