Toto VIDEO pobavilo celý hokejový svet: Kapitán zahodil nemožné!

Johan Ryno zahodil nemožnéJohan Ryno zahodil nemožné

LEKSAND - Málo vídaný kúsok predviedol v utorok útočník Johan Ryno z klubu najvyššej švédskej hokejovej súťaže Leksands IF. Domáci tím 28-ročného kapitána viedol v poslednej minúte tretej tretiny nad konkurenčným Brynäsom 3:2, pri vylúčení Oscara Alsenfelta sa bránil dokonca šiestim korčuliarov súpera v power play.

Ryno sa v strednom pásme zmocnil puku a so spoluhráčom Tomim Sallinenom sa rútil na opustenú bránku Brynäsu. Už v útočnom pásme však nepochopiteľne nikým neatakovaný zaváhal, dvakrát stratil rovnováhu a nepridal gólovú poistku. Našťastie pre Ryna už hostia nedokázali vyrovnať a vynútiť si predĺženie. "Niečo také sa podarí maximálne raz za celú kariéru. Na internete sa teraz síce bude na čo pozerať, no inak hral veľmi dobre," poznamenal pre Radiosporten Rynov spoluhráč Jens Bergenström.

Zaváhanie švédskeho útočníka pripomenulo "akciu" českého hokejistu Patrika Štefana v NHL, keď ako hráč Dallasu tiež nepochodil pred prázdnou bránkou súpera. On však toľko šťastia ako Ryno nemal, pretože jeho krajan Aleš Hemský vzápätí vyrovnal na 5:5 a duel poslal do predĺženia.

Viac o téme: Johan Ryno Leksands IF