Obrovské zlyhanie slovenského rozhodcu: V jedinom zápase najvyššej súťaže až štyri chyby

Ilustračné foto: Rozhodca Mário Vlk
Ilustračné foto: Rozhodca Mário Vlk

TRENČÍN - Komisia rozhodcov Slovenského futbalového zväzu (KR SFZ) vyhovela sťažnosti klubu AS Trenčín na rozhodovanie arbitrov v minulotýždňovom dueli 15. kola ligy proti Spartaku Trnava. Mužstvo spod Čákovho hradu v ňom prehralo najtesnejším rozdielom 0:1, keď o jediný gól sa postaral v 37. min reprezentačný stredopoliar Erik Sabo z pokutového kopu.

"Sme presvedčení, že celé stretnutie bolo z pozície hlavného rozhodcu Mária Vlka vzhľadom na jeho kvality a skúsenosti nezvládnuté. Rozhodli sme sa zamerať na štyri momenty, ktoré výrazne ovplyvnili priebeh zápasu," uviedol na klubovom webe generálny manažér AS Róbert Rybníček

Futbalový klub AS Trenčín žiadal KR SFZ o stanovisko k jednotlivým situáciám. Išlo o žltú kartu pre hráča AS Mosesa Simona po ruke v pokutovom území a následne odpískaný pokutový kop proti hosťujúcemu mužstvu (36. min), ďalej zásah futbalistu Spartaka Mareka Janečku kopačkou do tváre hráča AS Jaira de Maceda da Silvu (49. min), druhá žltá karta a následné vylúčenie Mosesa Simona pre údajné predstieranie priestupku (72. min), ako aj situáciu zo 78. min, keď asistent rozhodcu zastavil akciu Trenčína signalizovaním postavenia mimo hry hráča AS Jaira.

"Vo všetkých štyroch bodoch sa stotožňujeme s námietkami AS Trenčín," povedal pre štvrtkové vydanie denníka Šport predseda KR SFZ Marián Ružbarský. "V 36. minúte bol oprávnene nariadený pokutový kop, ale nemala byť udelená žltá karta. V 49. minúte mal byť nariadený pokutový kop za bezohľadné kopnutie a Janečka mal byť napomínaný žltou kartou. V 72. minúte bola nesprávne uložená žltá karta a následne červená karta, pretože nešlo o nešportové správanie. V 78. minúte to bola tesná a zložitá situácia na posúdenie, ale nedošlo k postaveniu mimo hry," doplnil.

Na základe rozhodnutia KR SFZ si hlavný arbiter z predmetného stretnutia Mário Vlk a jeho asistent Dušan Hrčka určitý čas nezapískajú. "Pozastavili sme nominácie na stretnutia rozhodcovi Máriovi Vlkovi a taktiež asistentovi Dušanovi Hrčkovi. O dĺžke trestu hovoriť nemôžem," uzavrel Ružbarský.


Tagy: rozhodca Mário Vlk

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA