Suáreza nenominovali na Zlatú loptu: Legenda Liverpoolu je poriadne nabrúsená

Steven Gerrard
Steven Gerrard

LIVERPOOL - Kapitán futbalistov FC Liverpool Steven Gerrard obvinil Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA), že urobila politické rozhodnutie v prípade nezaradenia Luisa Suáreza do nominácie na Zlatú loptu FIFA. Uruguajčan hral do leta za Liverpool, v súčasnosti si už oblieka dres FC Barcelona.

"Strelil 31 gólov a zvolili ho za najlepšieho hráča v najťažšej lige sveta. Nerozumiem, prečo jeho meno chýba v nominácii na Zlatú loptu. Je to neuveriteľné. Mal o trofej bojovať s Cristianom Ronaldom. Nemôžem tomu uveriť. Je za tým politika. Alebo sa mýlim?" hneval sa podľa Daily Mail Gerrard.

Suárez sa stal v minulej sezóne najlepším strelcom anglickej ligy, ale potom na majstrovstvách sveta v Brazílii sa smutne preslávil uhryznutím Taliana Giorgia Chielliniho. Za tento čin dostal zákaz hrania na štyri mesiace, na ligové trávniky sa vrátil počas minulého víkendu v súboji medzi Realom Madrid a Barcelonou. Do Katalánska prestúpil z Liverpoolu za 75 miliónov libier. Informácie zverejnil Daily Mail.


Tagy: Zlatá lopta Luis Suárez Steven Gerrard

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA