Obrovská tragédia na hokejovom zápase: Chlapček (†8) neprežil zásah pukom!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: internet

DUNKERQUE - Osemročný chlapec zomrel po zásahu pukom do hlavy počas sobotňajšieho súboja druhej najvyššej francúzskej súťaže medzi Dunkerquom a Reims.

Malý fanúšik sedel v hľadisku na mieste, ktoré nebolo dostatočne chránené ochranným plexisklom či sieťou. Tečovaný puk vyletel z hracej plochy na jej bočnej strane.

Chlapcov život sa snažili priamo na štadióne zachrániť resuscitáciou hasič a prezident domáceho klubu Benoit Vrielynck, ktorý je lekár. Napriek včasnej pomoci i rýchlemu prevozu do nemocnice najskôr v Dunerue a potom v Lille chlapec zásah pukom neprežil, zomrel v nedeľu nadránom. "S veľkým smútkom oznamujeme úmrtie malého Huga. Odpočívaj v pokoji anjelik," píše sa na Twitteri klubu Corsairs Dunkerque.

Zápas predčasne ukončili približne tri minúty pred uplynutím riadneho hracieho času za stavu 2:1 pre domácich. Prípad už vyšetruje prokuratúra. "Poznal som tohto chlapca. Miloval hokej a vždy bol plný úsmevu," uviedol pre La Voix du Nord smutný tréner Dunkerque Carl Michaelson. Diváci odchádzali zo štadióna so slzami v očiach, domáci brankár Marc-André Martela dlhé minúty nechápavo kľačal v bránkovisku. V Dunkerque pôsobí aj slovenský hokejista Miroslav Kristín.

Viac o téme: Francúzsko Corsairs Dunkerque