VIDEO Žilina rolu favorita nepotvrdila: Nováčik z Podbrezovej vybojoval cenný bod

Lukáš Čelík a Peter Nworah v súboji o loptuLukáš Čelík a Peter Nworah v súboji o loptu Zdroj: SITA

ŽILINA - Futbalisti MŠK Žilina nepotvrdili v stredajšom domácom dueli 17. kola najvyššej slovenskej súťaže proti nováčikovi z Podbrezovej úlohu favorita a so ŽP Šport hrali iba nerozhodne 0:0. Zverenci trénera Adriána Guľu sa napriek tomu dostali pred AS Trenčín na čelo fortunaligovej tabuľky, pretože pri zhodnom počte 34 bodov majú lepšie skóre. Hráči MŠK neprehrali ostatných jedenásť ligových zápasov.

V 10. minúte sa po štandardke Žiliny a spätnej lopte do šestnástky hostí ocitol v dobrej pozícii Piaček, ale napálil iba pred ním stojaceho obrancu. Z protiútoku na druhej strane pohrozila aj Podbrezová, Nworah ale pálil z uhla a Volešák nemal vážnejšie problémy. Krátko na to Káčer našiel krásnym centrom na vzdialenejšej žrdi Čmelíka, jeho šikovnú strelu hosťujúci brankár Baláž vyrazil, ale bola to veľká šanca Žilinčanov. V 17. minúte strieľal Káčer z hranice šestnástky nepresne, o niečo neskôr Čmelík poslal loptu iba do náruče brankára. V 35. minúte sa na žilinskú bránu rútil Nworah, zasekol si Piačeka, ale potom poslal nabiehajúcemu Vaščákovi prakticky nechytateľnú prihrávku a bolo po šanci. O tri minúy neskôr ušiel po ľavej strane domáci Mihálik, prešprintoval obrancu, vypálil ľavačkou z ľavej strany, ale netrafil. Prvý polčas sa teda skončil bez gólov.

Úvod druhého dejstva bol trochu rozpačitý. A keby Podbrezová v 54. minúte po štandardke Michala Pančíka inkasovala, všetko by dostalo nový náboj. Ale nestalo sa. V 59. minúte Letič nečakane napriahol spoza šestnástky a jeho ďalekonosný pokus napokon presvišťal iba tesne nad brvnom. Signál Podbrezovej pri štandardke v 69. minúte bol dokonalý, až na nepresnú hlavičku Kupčíka a na to, že bol vlastne v ofsajde. O tri minúty neskôr to na druhej Škvarka urobil výborne, ale jeho výborný prízemný center si v šestnástke nenašiel nikto z jeho spoluhráčov. Po Maboukovom centri bol ešte bližšie ku gólu Jelič, v skrumáži pred brankárom však niekoľkokrát ztečovanú loptu napokon Kupčík spred bránkovej čiary vykopol. Tlak domácich s pribúdajúcimi minútami rástol, ale chýbalo im šťastie. Defenzíva hostí bola jednoducho príliš hustá a všetko zblokovala. V 89. minúte sa po centrovanej lopte z pravej strany dostal pred bránou ku koncovke striedajúci Hučko, ale špičkou kopačky sa mu nepodarilo pozorného Baláža prestreliť. Podbrezová tak neinkasovala a bod za remízu zo Žiliny si napokon aj zaslúžila.

MŠK Žilina - ŽP Šport Podbrezová 0:0
ŽK: 45. Letič, 54. Mabouka - 55. Podio, 65. M. Kochan, 90. Nosko, rozhodovali: Glova - Lieskovský, Bobko, 1292 divákov

Žilina: Volešák - Mabouka, Piaček, Škriniar, Letič - Pečovský - Čmelík (71. Paur), Káčer (88. T. Hučko), Škvarka, J. Mihalík (58. William Alves de Oliveira) - Jelič

Podbrezová: J. Baláž - Andrič, Minčič, Kupčík, Gál-Andrezly (63. Snitka) - M. Kochan - M. Pančík, Podio, Karaš (81. Harvilko) - Vaščák (86. Nosko), Nworah

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "Súper bol na nás dobre pripravený a fyzický zdatný. V prvom polčase sme neboli dostatočné trpezliví, ale po zmene strán nám to už išlo. Mali sme enormný tlak, skúšali to rôzne, škoda, že sa nám ten jeden gól nepodarilo streliť. Chlapci sa ale snažili, ďakujem im za odvedený výkon a ideme ďalej."

Jaroslav Kentoš, tréner Podbrezovej: "Pre nás to je veľmi dobrý bod. Získali sme ho u jedného z najlepších tímov v lige. Chceli sme si dať pozor najmä na úvod zápasu, pretože v tom bola Žilina naposledy veľmi nebezpečná. Odviedli sme dobrý taktický výkon, ustáli sme aj tlak, defenzíva bola v poriadku. Čo sa týka ofenzívy, trošku mi tam chýbala odvaha."

Viac o téme: MŠK Žilina ŽP Šport Podbrezová Slovenská Fortuna liga