VIDEO Bayern ovládol šláger s rímskym AS, senzačná domáca prehra City s CSKA

Franck Ribéry (vľavo) so spoluhráčmi oslavuje svoj gólFranck Ribéry (vľavo) so spoluhráčmi oslavuje svoj gól Zdroj: SITA

MNÍCHOV - Futbalisti Bayernu Mníchov vyhrali v šlágri stredajšieho programu 4. kola skupinovej fázy Ligy majstrov nad AS Rím 2:0. V predstihu si tak ako líder E-skupiny zabezpečili postup do osemfinále prestížnej súťaže.

Bayern ešte nestratil v tohtosezónnej edícii Ligy majstrov ani bod a suverénnym spôsobom kraľuje v E-skupine. V dueli proti AS Rím sa síce musel zaobísť bez Arjena Robbena, ktorého trápi infekcia tráviaceho traktu, no na trávniku mal územnú i streleckú prevahu. Do vedenia Bavorov poslal v 38. minúte Franck Ribéry, ktorý po ideálnej prihrávke od Davida Alabu namieril presne zvnútra šestnástky. Zverenci Pepa Guardiolu si po prestávke bez problémov náskok strážili, v 64. minúte ho ešte navýšil Mario Götze.

Boj o druhú postupovú miestenku v skupine bude ešte poriadne zamotaný, pozíciu si výrazne sťažil anglický šampión Manchester City senzačnou domácou prehrou 1:2 s CSKA Moskva. Tribúny šokoval už v 2. minúte Seydou Doumbia, ktorý presnou hlavičkou poslal hostí do vedenia, no odpoveď favorita bola blesková - o šesť minút neskôr Yaya Touré z priameho kopu spoza šestnástky nedal šancu brankárovi Igorovi Akinfejevovi a vyrovnal na 1:1. Doumbia ale ešte do prestávky pridal svoj druhý gól a Manchester sa potom márne snažil aspoň yvrovnať. Do kabín museli ísť navyše v závere po červených kartách Fernandinho i Toure a účastník Premier League je v tabuľke posledný iba s dvoma bodmi.

E-skupina:

Bayern Mníchov (Nem.) - AS Rím (Tal.) 2:0 (1:0)
Góly: 38. Ribéry, 64. Götze, ŽK: 45.+ Xabi Alonso (Bayern), rozhodoval: Cakir (Tur.)

Bayern: Neuer - Benatia, J. Boateng, Alaba (81. Rode) - Rafinha, Lahm (88. Höjbjerg), Xabi Alonso (72. X. Shaqiri), Bernat - Götze, F. Ribéry - Lewandowski

AS Rím: Skorupski - Torosidis, Manolas, Yanga-Mbiwa, Holebas (46. Ashley Cole) - Nainggolan, De Rossi, S. Keita - Florenzi (58. Pjanič), Destro, Iturbe (74. Gervinho)

Manchester City (Angl.) - CSKA Moskva (Rus.) 1:2 (1:2)
Góly: 8. Y. Touré - 2. a 34. Doumbia, ŽK: 62. Fernandinho, 66. Y. Touré, 90. Agüero - 28. Wernbloom, 77. Ignaševič, 79. R. Jeremenko, ČK: 70. Fernandinho po 2. ŽK, 82. Y. Touré (obaja Manchester City), rozhodoval: Sidiropoulos (Gréc.)

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy - J. Navas (46. Nasri), Y. Touré, Fernando (65. Džeko), Milner - Agüero, Jovetič (46. Fernandinho)

CSKA: Akinfejev - Mário Fernandes, V. Berezuckij, Ignaševič, Ščennikov - Musa, Wernbloom, Natcho, Dzagojev (86. Jefremov) - R. Jeremenko - Doumbia (66. G. Milanov)