Čechom môže Kuzminová a spol. závidieť: Biatlonisti priznali, že o tomto sa im nesnívalo

Ilustračné foto: Kráľovná biatlonovej stopy 2013 Anastasia Kuzminová
Ilustračné foto: Kráľovná biatlonovej stopy 2013 Anastasia Kuzminová

PRAHA - Český biatlon je na prahu novej sezóny ekonomicky oveľa silnejší než bol pred rokom. Vplyv piatich cenných kovov z tohtoročných zimných olympijských hier v Soči (0-3-2) sa odrazil nielen vo zvýšenom záujme verejnosti, ale aj sponzorov. Českí biatlonisti momentálne čerpajú od sponzorov 25 milión českých korún ročne a rozpočet zväzu je 50 miliónov.

Výhodná ekonomická situácia sa odrazila aj v tom, že biatlonisti majú vypredané reklamné plochy na celý nastávajúci olympijský cyklus. "Bolo to niečo, o čom sa nám ani nesnívalo. Venovali sme však obrovské úsilie tomu, aby sme predali naše výsledky zo Soči a príjmy od sponzorov sa nám podarilo päťnásobne zvýšiť," cituje server idnes.cz šéfa českých biatlonistov Jiřího Hamzu.

Tridsať percent z navýšených prostriedkov pôjde pre reprezentačné tímy a 70 percent na mládež. Najmä záujem detí o biatlon obrovsky narástol. "Doteraz sme pre mladých adeptov biatlonu nakúpili 150 pušiek," podotkol Hamza.

"V Novom Meste na Morave pristavia zásobník snehu, v Letohrade sa dočkajú snehových diel a v Jilemnici budujú biatlonové centrum. Na preteky Svetového pohára v Novom Meste, ktoré sa uskutočnia v dňoch 6.- 8. februára, sa predalo po 5500 vstupeniek na oba dni. Vysočina Arena bude opäť žiariť," informuje idnes.cz.   


Tagy: Anastasia Kuzminová Biatlon

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA