VIDEO Duda gólom posunul Legiu do 16-finále, Neapol aj bez Hamšíka nedal šancu YB Bern

Ondrej Duda gólom rozhodol o postupe Legie do 16-fináleOndrej Duda gólom rozhodol o postupe Legie do 16-finále Zdroj: facebook legia.com

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v 4. kole skupinovej fázy Európskej ligy nad Young Boys Bern 3:0 vďaka hetriku Jonathana de Guzmána a posilnili si šance na postup do šestnásťfinále. Domáci nastúpili bez svojho kapitána Mareka Hamšíka, slovenský reprezentant mal v uplynulých dňoch horúčku.

V prvom polčase si Neapolčania dlho nevedeli poradiť s výborným brankárom Mvogom, no v druhej minúte nadstaveného času sa napokon ujali vedenia, keď de Guzmán trafil z hranice šestnástky do šibenice. V druhom polčase pridal holandský stredopoliar ďalšie dva góly.

Neapol odplatil súperovi prehru 0:2 zo švajčiarskej umelej trávy. V tabuľke I-skupiny sa so ziskom deviatich bodov dostal na druhé miesto za Spartu Praha, ktorá vyhrala na Letnej nad Slovanom Bratislava 4:0.

Slovenský reprezentant Ondrej Duda svojím gólom zariadil víťazstvo Legie Varšava v stretnutí L-skupiny proti Metalistu Charkov (2:1). Duda skóroval v 84. minúte za nerozhodného stavu 1:1, keď po rýchlom protiútoku využil presnú prihrávku od Orlanda Saa a z hranice šestnástky prekonal Vladimira Dišljenkoviča v bránke ukrajinského klubu. Celý zápas za domácich odchytal Dudov krajan, brankár Dušan Kuciak. Legia triumfovala vo štvrtom zápase v rade a rovnako ako Dinamo Moskva si s predstihom zabezpečila miestenku v šestnásťfinále.

Ondrej Duda gólom rozhodol Galéria fotiek (10) Zdroj: facebook legia.com

Futbalisti Dinama Moskva zvíťazili vo štvrtkovom zápase 4. kola E-skupiny Európskej ligy UEFA 2014/2015 na domácom štadióne nad portugalským klubom GD Estoril Praia 1:0. O jediný gól stretnutia sa postaral v 77. minúte Kevin Kurányi. Bývalý nemecký reprezentant skóroval pri svojom prvom dotyku s loptou, keď len niekoľko minút predtým vystriedal Aleksandra Kokorina. Dinamo, v drese ktorého odohral celý zápas aj slovenský reprezentant Tomáš Hubočan, vyhralo štvrtý duel za sebou a s predstihom si zabezpečilo účasť v šestnásťfinále EL.

V stretnutí F-skupiny triumfoval Dnepr Dnepropetrovsk na ihrisku FK Karabach Agdam 2:1, oba góly víťazov zaznamenal chorvátsky útočník Nikola Kalinič.

V C-skupine privítal Asteras Tripolis anglický Tottenham Hotspur, bránku domácich hájil Slovák Tomáš Košický. Ten po prvý raz v zápase inkasoval v 36. minúte, keď ho z pokutového kopu prekonal Andros Townsend. Hostia ešte do polčasovej prestávky zvýšili svoje vedenie na 2:0, gólom do šatne sa prezentoval Harry Kane. Grécky tím vykresal iskierku nádeje v samom závere, keď po faule v šestnástke bol vylúčený Federico Fazio a z nariadenej penalty sa nemýlil Jeronimo Barrales. Angličania si však už náskok postrážili a napokon triumfovali 2:1.

A-skupina:

FC Zürich (Švaj.) - FC Villarreal (Šp.) 3:2 (3:2)
Góly: 21. Etoundi, 26. Djimsiti, 29. Chikhaoui - 20. Pina, 24. G. Moreno, rozhodoval: Bezborodov (Rus.)

Apollon Limassol (Cyp.) - Borussia Mönchengladbach (Nem.) 0:2 (0:0)
Góly: 56. Raffael, 90.+ Herrmann, rozhodoval: Gautier (Fr.)

Tabuľka A-skupiny:
1. Mönchengladbach 4 2 2 0 8:2 8
2. Villareal 4 2 1 1 11:5 7
3. Zürich 4 1 1 2 7:10 4
4. Limassol 4 1 0 3 3:13 3

B-skupina:

HJK Helsinki (Fín.) - FC Turín (Tal.) 2:1 (0:0)
Góly: 60. Baah, 81. Moren - 90.+ Quagliarella, rozhodoval: Hunter (Sev. Ír.)

FC Kodaň (Dán.) - FC Bruggy (Belg.) 0:4 (0:3)
Góly: 7.,30 a 36. Refaelov, 60. Vormer, rozhodoval: Gräfe (Nem.)

Tabuľka B-skupiny:
1. FC Bruggy 4 2 2 0 8:1 8
2. FC Turín 4 2 1 1 4:2 7
3. FC Kodaň 4 1 1 2 3:6 4
4. Helsinki 4 1 0 3 2:8 3

C-skupina:

Asteras Tripolis (Gréc.) - Tottenham Hotspur (Angl.) 1:2 (0:2)
Góly: 90. Barrales - 36. Townsend (z pok. kopu), 42. Kane, ČK: 89. Fazio (Tottenham), rozhodoval: Estrada (Šp.)
Tomáš Košický (Asteras Tripoli) odchytal celé stretnutie

Besiktas Istanbul (Tur.) - Partizan Belehrad (Srb.) 2:1 (0:0)
Góly: 57. a 62. Demba Ba - 78. S. Markovič, rozhodoval: Tudor (Rum.)

Tabuľka C-skupiny:
1. Besiktas Istanbul 4 2 2 0 8:3 8
2. Tottenham 4 2 2 0 8:3 8
3. Asteras Tripolis 4 1 1 2 5:8 4
4. Partizan Belehrad 4 0 1 3 1:8 1

D-skupina:

Astra Giurgiu (Rum.) - Celtic Glasgow (Škót.) 1:1 (0:1)
Góly: 80. Wiliam - 32. S. Johansen, ČK: 90.+ Laban (Astra), rozhodoval: Bojko (Ukr.)

Dinamo Záhreb (Chor.) - Red Bull Salzburg (Rak.) 1:5 (0:1) - istý postup do šesťnásťfinále EL
Góly: 60. A. Henríquez - 40., 64. a 85. Soriano, 59. Kampl, 72. M. Bruno, rozhodoval: Kukulakis (Gréc.)

Tabuľka D-skupiny:
1. Salzburg 4 3 1 0 13:6 10 - istý postup do šesťnásťfinále EL
2. Celtic Glasgow 4 2 2 0 6:4 8
3. Dinamo Záhreb 4 1 0 3 8:11 3
4. Giurgiu 4 0 1 3 4:10 0

E-skupina:

Dinamo Moskva (Rus.) - Estoril Praia (Portug.) 1:0 (0:0) - Dinamo Moskva postúpilo do šestnásťfinále EL
Gól: 77. Kurányi, rozhodoval: Gestranius (Fín.)
Tomáš Hubočan (Dinamo Moskva) odohral celé stretnutie

Panathinaikos Atény (Gréc.) - PSV Eindhoven (Hol.) 2:3 (2:1)
Gól: 11. Ajagun, 43. Petrič - 37. Depay, 65. L. de Jong, 78. Wijnaldum, rozhodoval: Strahonja (Chor.)

Tabuľka E-skupiny:
1. Dinamo Moskva 4 4 0 0 6:2 12 - postup do šestnásťfinále EL
2. PSV Eindhoven 4 2 1 1 5:4 7
3. Estoril Praia 4 1 0 3 3:4 3
4. Panathinaikos Atény 4 0 1 3 4:8 1

F-skupina:

FK Karabach (Azer.) - Dnipro Dnipropetrovsk (Ukr.) 1:2 (1:1)
Góly: 36. L. George - 15. a 73. Kalinič, rozhodoval: Gil (Poľ.)

AS Saint-Étienne (Fr.) - Inter Miláno (Tal.) 1:1 (0:1)
Góly: 51. Sall - 33. Dodo, rozhodoval: Vinčič (Slovin.)

Tabuľka F-skupiny:
1. Inter Miláno 4 2 2 0 4:1 8
2. Saint-Étienne 4 0 4 0 1:1 4
3. Dnipropetrovsk 4 1 1 2 2:3 4
4. Karabach 4 1 1 2 2:4 4

G-skupina:

Feyenoord Rotterdam (Hol.) - HNK Rijeka (Chor.) 2:0 (2:0)
Góly: 9. El Ahmadi, 20. Immers, rozhodoval: Thomson (Škót.)

FC Sevilla (Šp.) - Standard Liége (Belg.) 3:1 (2:1)
Góly: 19. Gameiro, 41. Reyes, 90. Bacca - 32. M'Poku, rozhodoval: Madden (Škót.)

Tabuľka G-skupiny:
1. Sevilla 4 2 2 0 7:3 8
2. Feyenord 4 2 0 2 5:6 6
3. Standard Liége 4 1 1 2 4:5 4
4. Rijeka 4 1 1 2 5:7 4

H-skupina:

VfL Wolfsburg (Nem.) - FK Krasnodar (Rus.) 5:1 (0:0)
Góly: 47. a 57. Hunt, 89. a 90.+ Bendtner (prvý z pok. kopu), 73. Guilavogui - 72. Wanderson, rozhodoval: Van Boekel (Hol.)

FC Everton (Angl.) - OSC Lille (Fr.) 3:0 (2:0)
Góly: 27. Osman, 42. Jagielka, 61. Naismith, rozhodoval: Nijhuis (Hol.)

Tabuľka H-skupiny:
1. Everton 4 2 2 0 8:2 8
2. Wolfsburg 4 2 1 1 11:8 4
3. Lille 4 0 3 1 2:5 3
4. Krasnodar 4 0 2 2 5:11 2

I-skupina :

Sparta Praha (ČR) - ŠK Slovan Bratislava (SR) 4:0 (2:0)
Góly: 29. Lafata, 32. Krejčí, 75. Costa Nhamoinesu, 84. Lafata, rozhodoval: Jeskov (Rus.)

SSC Neapol (Tal.) - Young Boys Bern (Švaj.) 3:0 (1:0)
Góly: 45.+, 65. a 83. De Guzmán, rozhodoval: Hansen (Dán.)

Tabuľka I-skupiny:
1. Sparta Praha 4 3 0 1 11:4 9
2. SSC Neapol 4 3 0 1 8:3 9
3. Young Boys Bern 4 2 0 2 8:6 6
4. Slovan Bratislava 4 0 0 4 0:14 0

J-skupina:

Dynamo Kyjev (Ukr.) - BK Aalborg (Dán.) 2:0 (0:0)
Gól: 70. Vida, 90.+ Gusev, ČK: 68. Dragovič (Dynamo Kyjev), rozhodoval: Kulbakov (Biel.)

Rio Ave (Portug.) - Steaua Bukurešť (Rum.) 2:2 (1:0)
Góly: 35. a 77. Lopes (druhý z pok. kopu) - 61. Keserü, 90.+ Filip, rozhodoval: Borski (Poľ.)

Tabuľka J-skupiny:
1. Dynamo Kyjev 4 3 0 1 8:4 9
2. Steaua Bukurešť 4 2 1 1 11:6 7
3. Aalborg 4 2 0 2 4:8 6
4. Rio Ave 4 0 1 3 3:8 1

K-skupina:

EA Guingamp (Fr.) - Dinamo Minsk (Biel.) 2:0 (1:0)
Góly: 44. Beauvue, 86. Mandanne, rozhodoval: Kučin (Kaz.)

AFC Fiorentina (Tal.) - PAOK Solún (Gréc.) 1:1 (0:0)
Góly: 88. Pasqual - 81. Martens, rozhodoval: Delferiere (Belg.)

L-skupina:

KSC Lokeren Oost-Vlaanderen (Belg.) - Trabzonspor (Tur.) 1:1 (1:1)
Góly: 5. Patosi - 45.+ Waris, rozhodoval: Rocchi (Tal.)

Legia Varšava (Poľ.) - Metalist Charkov (Ukr.) 2:1 (1:1) - istý postup do šestnásťfinále EL
Góly: 29. Saganowski, 84. DUDA - 22. Kobin, rozhodoval: Šemeulevič (Izr.)
Ondrej Duda odohral celý zápas a v 84. strelil gól, Dušan Kuciak (obaja Legia Varšava) odchytal celé stretnutie