VIDEO Juventus v Taliansku prepisoval históriu: Parádne sólo Téveza pri hanebnom debakli Parmy

Carlos Tévez a jeho gólové oslavyCarlos Tévez a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

RÍM - V prvom nedeľnom zápase 11. kola talianskej futbalovej Serie A si Cagliari podelilo body s Janovom po remíze 1:1. V drese hostí odohral prvý polčas slovenský reprezentant Juraj Kucka.

Líder tabuľky a úradujúci majster Juventus Turín deklasoval na svojom trávniku posledný tím súťaže Parmu 7:0. Po dva góly si v drese "starej dámy" pripísali Španieli Fernando Llorente, Alvaro Morata a argentínsky kanonier Carlos Tévez. Ten začal druhý polčas nádherným sólom cez štyroch protihráčov a svoju akciu cez polovicu ihriska zakončil gólovou strelou. O osem minút neskôr pridal Tévez aj druhý presný zásah a vylepšil si svoju bilanciu v tejto sezóne na 12 gólov.

Juventus dosiahol najvyššie víťazstvo v Serii A od roku 1983, keď rozstrieľal Ascoli rovnako 7:0. Naopak Parma utrpela najvyšší debakel v klubovej histórii, dosiaľ v talianskej lige prehrala dvakrát 0:5, a to s Interom Miláno a práve Juventusom v roku 1991.

SSC Neapol zvíťazil na ihrisku Fiorentiny gólom Argentínčana Gonzala Higuaina z 61. minúty 1:0 a v tabuľke mu patrí tretia priečka o štyri body za druhým AS Rím. Do zostavy "Partenopei" sa po chorobe vrátil slovenský stredopoliar Marek Hamšík, ktorý odohral 75 minút. Neapol je súperom slovenského majstra Slovana Bratislava v I. skupine Európskej ligy UEFA 2014/2015.

AS Rím vo večernom zápase potvrdil úlohu favorita a zdolal na Olympijskom štadióne Turín gólmi Vasilisa Torosidisa, Seydou Keitu a Adema Ljajiča jasne 3:0. Od vedúceho Juventusu ho tak naďalej delia v tabuľke tri body.

Inter Miláno - Verona 2:2 (1:1)
Góly: 18. a 48. Icardi - 10. Toni, 90. N. Lopez, ČK: 51. Medel (Inter) po druhej ŽK

Cagliari – Janov 1:1 (1:0)
Góly: 16. Farias – 53. Rossettini (vl.), ČK: 75. Sturaro (Janov)