Zlý muž slovenského hokeja sa lúči: Zbohom fanúšikom dáva legenda Slovana

Miroslav LažoMiroslav Lažo v drese Slovana na fotografii z januára 2009Miroslav LažoMiroslav Lažo v drese Slovana na fotografii z januára 2009 Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejový útočník Miroslav Lažo sa v stredu večer oficiálne rozlúči s kariérou. Stane sa tak pred zápasom Kontinentálnej hokejovej ligy proti Medveščaku Záhreb. Po rozlúčke bude Lažo prvým členom novej spoločnosti bývalých hráčov Slovana s názvom Belasé Perute.

Do elitného klubu postupne zaradia hokejistov, ktorí spojili podstatnú časť kariéry s belasým dresom. Postupne by sa k Belasým Perutiam mali pridať Jozef Pethö, Pavol Rybár, Ján Lipiansky, Petr Pavlas či hráči staršej generácie ako Karol Fako, Július Černický, Jaroslav Walter a ďalší.

Lažo sa na ľade prezentoval vždy ako veľký srdciar a bojovník, patril medzi najtrestanejších hráčov extraligy. Dnes 37-ročný útočník (nar. 18. októbra 1977) hráva hokej od svojich štyroch rokov. Premiéru v A-tíme Slovana si odkrútil v ročníku 1998/1999, o rok neskôr oslavoval svoj prvý seniorský titul. Ďalšie pridal v rokoch 2003, 2007 a 2008. Naposledy si obliekol dres Slovana v ročníku 2010/2011.

Počas kariéry hral Lažo aj za Senicu, Trnavu, Regensburg, Žilinu, Kladno, Beroun, Košice, Banskú Bystricu, Malmö a naposledy Skalicu. Kontinentálnu hokejovú ligu si vyskúšal v devätnástich zápasoch v drese Avtomobilistu Jekaterinburg a v roku 2010 bol na testoch v Edmontone Oilers, kde sa v kondičnej pripravenosti zaradil medzi najlepších účastníkov kempu. Lažo nastúpil na dvanásť zápasov za slovenskú reprezentáciu, na jeho konte je aj šesť gólov.

Lažo je známy agresívnym poňatím hry a patrí k najvylučovanejším hráčom. V januári 2007 na tréningu fyzicky napadol spoluhráča, za čo dostal vyhadzov.

Viac o téme: Miroslav Lažo Belasé Perute
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články