Rozhorčený exkošičan Matič: Kvôli idiotom hráme pred prázdnymi tribúnami!

Nemanja Matič
Nemanja Matič

BELEHRAD - Srbský futbalový reprezentant Nemanja Matič je nahnevaný, že jeho národný tím musí hrať najbližšie dva zápasy kvalifikácie EURO 2016 pred prázdnymi tribúnami za výtržnosti v dueli s Albánskom.

Európska futbalová únia (UEFA) v októbri pridelila Srbom kontumačné víťazstvo 3:0 za predčasne ukončený súboj I-skupiny. Srbi sa však z bodov radovať nemôžu, pretože UEFA im v konečnom účtovaní rovnako tri body v tabuľke odráta. "Potrestali nás odňatím troch bodov a musíme hrať bez divákov, ktorých v zápase s Dánskom tak potrebujeme. A to všetko kvôli hŕstke idiotov, ktorá vtrhla na ihrisko," citovala agentúra Reuters slová rozhorčeného stredopoliara Chelsea Londýn, ktorý v minulosti pôsobil aj v Košiciach.

Duel Srbsko - Albánsko na domovskom štadióne Partizanu Belehrad bol najskôr pred koncom prvého polčasu prerušený, ani po tridsiatich minútach sa však vyhrotená situácia neupokojila a anglický arbiter Martin Atkinson sa rozhodol ho ukončiť. Dôvodom bola albánska vlajka, ktorá na minihelikoptére pred koncom prvého polčasu lietala nad ihriskom, a keď ju uchmatol srbský hráč Stefan Mitrovič, medzi balkánskymi rivalmi vzplanuli vášne. Vzápätí vtrhli na ihrisko aj srbskí fanúšikovia a snažili sa napadnúť futbalistov Albánska. Atkinson preto poslal tímy do šatní, a keďže sa situácia neupokojila, v zápase sa už nepokračovalo.    


Tagy: Srbsko Nemanja Matič FC Chelsea Londýn

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA