Slovan prekvapuje ďalšími zmenami: Krajči naložil Janusovi, oslovil už ďalšieho gólmana

Jaroslav JanusJaroslav Janus Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Slovenský účastník Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Slovan Bratislava má záujem o návrat brankára Branislava Konráda, ktorý strávil v minulosti v klube päť rokov. Informoval o tom vo svojom sobotňajšom vydaní denník Šport.

Konrád momentálne chytá za Duklu Trenčín a v Tipsport extralige patrí štatisticky medzi najlepších brankárov. Po 23 odchytaných stretnutiach má úspešnosť zásahov 93,93 percenta a priemer 1,79 inkasovaného gólu na zápas. Svojimi výkonmi si vyslúžil aj pozvánku do národného tímu, na nedávnom Nemeckom pohári odchytal dva duely. "O záujme Slovana viem, bol som kontaktovaný. Riešiť by sa to malo po ich návrate z tripu," uviedol Konrád pre Šport.

Podľa denníka by ako náhrada mohol pod hrad Matúša Čáka putovať Jaroslav Janus, ktorý bojuje v Slovane s nevyrovnanými výkonmi. "Skúšame všetky možnosti, ale nejde o výmenu. Ak nám Trenčín umožní zobrať Braňa, tak ho vyskúšame, ale to neznamená, že Janus končí. Nad tým ani neuvažujte. KHL je mimoriadne náročná. Musí tu byť konkurencia. Jaro musí chytať lepšie. Jeden zápas odchytá famózne, druhý sa mu nevydarí. V Novosibirsku vychytá skvelý zápas, ale pokazil samostatné nájazdy a v Astane ho zasa musel striedať Backlund," povedal pre denník Šport generálny manažér Slovana Maroš Krajči.

Momentálne je tretím brankárom Slovana mladý Denis Godla, ktorý pravidelne chytá extraligu za výber reprezentačnej dvadsiatky.

Viac o téme: Jaroslav Janus Maroš Krajči Branislav Konrád HC Slovan Bratislava
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA; Športky
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy