Haščák prispel asistenciou k triumfu Chabarovsku, Omsk dobehol Magnitogorsk

Marcel HaščákMarcel Haščák Zdroj: hckosice.sk

MOSKVA - Slovenský hokejista Marcel Haščák sa jednou asistenciou podieľal na triumfe Amuru Chabarovsk v pondelňajšom stretnutí nadnárodnej KHL nad Admiralom Vladivostok 2:1.

V ďalších zápasoch vyhral Jekaterinburg na domácom ľade nad Ufou 3:0. Český brankár Jakub Kovář neinkasoval ani raz z 27 striel zaznamenal čisté konto. V súboji lídrov Východnej konferencie prehral vedúci Magnitogorsk s Omskom 0:4. Kľúčovým momentom bolo vylúčenie fínskeho útočníka Oscara Osalu, ktorý v závere prvej tretiny inkasoval za stavu 0:1 trest na 5 minút a do konca zápasu. Avangard jeho vylúčenie potrestal dvomi gólmi. V tabuľke Východnej konferencie sa Omsk sa dotiahol na vedúci Magnitogorsk, obaja majú po 63 bodov.

Tím slovenského trénera Ľubomíra Pokoviča Dinamo Minsk prehral na domácom ľade so Soči 2:4. V drese bieloruského tímu odohral rovných 18 minút obranca Ivan Švárny, ale do štatistík sa nezapísal.

Amur Chabarovsk – Admiral Vladivostok 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 12. Terjajev (HAŠČÁK), 45. Fisenko – 57. Gynge

Metallurg Magnitogorsk – Avangard Omsk 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Góly: 7. Kolarik, 21. Blaťák, 22. Perežogin, 56. Kuljaš.

Avtomobilist Jekaterinburg – HC Salavat Julajev Ufa 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 17. Lewandowski, 45. Golyšev, 51. Palushaj.

Traktor Čeljabinsk – Lada Togliatti 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Góly: 20. Panov, 34. Glinkin, 58. Čistov – 16. Petrov.

Jugra Chanty-Mansijsk – Neftechimik Nižnekamsk 2:4 (0:2, 0:2, 2:0)
Góly: 42. Romancev, 45. Kašpar – 16. Klimenko z tr. str., 20. Ivanov, 31. Eronen, 38. Stapleton.

HC Dinamo Minsk – HK Soči 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Góly: 15. Ellison, 48. Meleško – 28. Petersson, 33. a 36. Ignatuškin, 54. Ljuduchin.

CSKA Moskva – SKA Petrohrad 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
Góly: 10. a 30. Hjalmarsson, 20. Arťuchin, 41. Muršak, 59. A. Radulov – 4. Ericsson, 23. a 36. Tichonov.

Ak Bars Kazaň – HC Barys Astana 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Góly: 10. Möller, 27. a 32. Obuchov – 14. Dawes, 23. Bochenski.

Dinamo Moskva – Atlant Mytišči 3:2 pp a sn (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 5. Karpov, 18. Mironov, rozh. náj. Glazačev – 30. Gilroy, 55. Potapov.

Viac o téme: KHL Marcel Haščák Amuru Chabarovsk