Pulev má po prehre s Kličkom na krku žalobu: Nemám právo hovoriť na tému doping!

Vladimir Kličko (vľavo) zdolal Kubrata Puleva
Vladimir Kličko (vľavo) zdolal Kubrata Puleva

SOFIA - Reklamná agentúra majstra sveta v superťažkej váhe Vladimira Klička K2 podala žalobu na Kubrata Puleva. Bulhar pred vzájomným duelom o opasky organizácií WBA, IBF, WBO a IBO obvinil ukrajinského šampióna z dopingu.

„K2 ma žaluje za moje slová. Nemám právo hovoriť na tému doping,“ cituje agentúra Reuters slová boxera, ktorého Kličko zdolal v boji o titul majstra sveta v ťažkej váhe vo verzii WBO, IBF a WBA.

Tridsaťosemročný Kličko pred desiatimi dňami ľavým hákom knokautoval o päť rokov mladšieho súpera v piatom kole a pripravil mu vôbec prvú prehru v elitnej kariére. Mladší z bratov Kličkovcov zlepšil svoju bilanciu v profiringu na 63 víťazstiev (53 z nich dosiahol pred časovým limitom) a tri prehry.

Kubrat Pulev, ktorý v predchádzajúcich 20 súbojoch nenašiel premožiteľa, v minulosti viackrát protestoval proti prísnemu testovaniu drog. Prekvapuje ho však, že pred vzájomným duelom 15. novembra sa Kličko nepodrobil týmto testom, hoci ho o to viackrát požiadal. "Klička by sme mali rešpektovať, pretože je svetový šampión, no nikto ma neprinúti vážiť si niekoho, keď som videl všetky jeho špinavé triky," vyhlásil 33-ročný Pulev, ktorý sa v roku 2011 stal majstrom sveta v kategórii IBF a o rok neskôr si vybojoval aj európsky primát.

Bulhar v auguste obvinil Klička, že predstiera zranenia v snahe vyhnúť sa septembrovému súboju. Kličko vtedy zápas odložil s odôvodnením, že si počas tréningu v Rakúsku natrhol biceps.


Tagy: Vladimir Kličko Kubrat Pulev

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA