VIDEO Soumah pred chudobnou návštevou ukončil strelecké suchoty Slovana: Kolektívu to nepomohlo

Seydouba Soumah (20) počas súboja s Bernom
Seydouba Soumah (20) počas súboja s Bernom

BRATISLAVA - Necelé štyri tisícky skrehnutých divákov sa vo štvrtok večer na Pasienkoch dočkali prvého gólu, nie však bodov v podaní futbalistov Slovana Bratislava v tohtosezónnej edícii Európskej ligy. "Belasým" v piatom vystúpení v I-skupine nechýbala snaha v ofenzíve, utvárali si aj strelecké príležitosti, ale skúsenejší a kompaktnejší súper trestal ich zaváhania v obrane. Young Boys zvíťazili v Bratislave 3:1 a udržali si šancu na postup do šestnásťfinále.

"Vypracovali sme si dosť gólových príležitostí, ale chýba nám kvalita v zakončení - ich premieňanie. Škoda, že sme nevyužili už našu prvú šancu v zápase v 2. min, lepšie by sa nám hralo. Vedeli sme, kde majú hráči Bernu problémy, ale nevyužili sme to. Chceli sme maximálne zjednodušiť hru a robiť šprintové nábehy. Nabádali sme hráčov, aby si trúfali jeden na jedného. Soumah sa o to snažil, nie vždy to vyšlo. Možno mu chýbala súhra s ostatnými, ale ak budú hráči častejšie spolu, tá súhra príde," hodnotil tréner Jozef Chovanec.

V porovnaní s predchádzajúcim zápasom v Európskej lige pred tromi týždňami v Prahe proti Sparte (prehra 0:4) sa Slovan herne zlepšil, chýbala však efektivita a väčší pokoj v zakončení.

"Boli sme oproti súboju v Prahe oveľa nebezpečnejší vpredu, mali sme viac príležitostí. Na druhej strane nás pochovala strata koncentrácie pri bránení štandardiek. Dostali sme dva góly z týchto situácií a to je veľký luxus v Európskej lige," pomenoval príčiny prehry Chovanec.

Česť futbalistov Slovana Bratislava zachraňoval Seydouba Soumah. Po 371 minútach síce ukončil strelecké suchoty svojho tímu v EL, ani jeho gól však napokon v konečnom účtovaní "belasým" nepomohol. Dvadsaťtriročný Guinejčan sa presadil v 11. minúte, keď ho neustrážila hosťujúca defenzíva a svoj rýchly únik zakončil gólom na 1:1. "Som šťastný aspoň za ten jeden gól, nemôžem však vysloviť spokojnosť s konečným výsledkom. Osobne mi to pomohlo, kolektívu však nie, a to ma nemôže tešiť," uviedol po stretnutí Soumah.

Pred chudobnou návštevou na Pasienkoch sa domáci útočník prezentoval svojím individuálnym talentom. Bez výraznejšej podpory spoluhráčov však na hrote veľa vody nenamútil. "Bol som hrotový hráč. Keď som dostal loptu na nohu, snažil som sa ju podržať, potiahnuť dopredu a vytvoriť tlak na defenzívu," ozrejmil Soumah a k tímovému výkonu dodal: "Nepovedal by som, že to bol náš najlepší duel v Európskej lige. Určite to však bolo lepšie ako v prvom vzájomnom zápase v Berne." V metropole Švajčiarsku Slovan prehral 0:5.

Ani vo štvrtok sa slovenský majster nevyhol niekoľkým zaváhaniam, ktoré ho napokon stáli úspešný výsledok. Hoci je jeho účinkovanie na domácej a európskej scéne počas jesene veľmi kŕčovité, zbrane neskladá. "Každý deň sa snažíme poučiť z chýb, ktoré sme urobili v minulosti. Žiaľ, spravili sme ich aj v tomto zápase, a preto nemôžeme pomýšľať na úspech. Nezostáva nám nič iné, len stále pracovať na ich odstránení," dodal Soumah.

Prečítajte si ďalšie pozápasové reakcie:

Dušan Perniš (brankár Slovana Bratislava): "Vždy je pre brankára ťažké, keď bez lopty na ruke inkasuje dva góly. Najprv penalta, potom sme nezvládli ľahkú štandardku. Tretí gól nám podlomil kolená, stratili sme nádej. K 30. narodeninám si želám, aby sme začali víťaziť."

František Kubík (stredopoliar Slovana Bratislava): "Mali sme dosť príležitostí, na jeden gól ich však potrebujeme 8 - 10. Ťažko sa na toto všetko hľadajú slová."

Erik Čikoš (obranca Slovana Bratislava): "Mrzí ma, že mi to tam nepadlo. Utvárali sme si šance, dalo sa na to z našej strany pozerať. Vedeli sme, čo čakať od Bernu, bol hrateľný."

Erik Grendel (stredopoliar Slovana Bratislava): "Sme sklamaní, zápas sa nevyvíjal, ako ukazuje výsledok. Príležitosti sme mali, ale nedokázali sme ich premeniť. Rozhodol gól na 1:3, potom sa už len dohrávalo."

Uli Forte (tréner YB Bern): "Bol to podľa očakávania náročný zápas. Určite sme nečakali prechádzku ani to, že víťazstvo príde bez práce. Museli sme sa vyrovnať s iným terénom ako u nás doma, ale podarilo sa nám to. Mali sme plán ísť rýchlo do pressingu a útočiť. Spočiatku sa nám darilo. Potom sme však darovali súperovi gól, domáci sa osmelili a mali dva-tri pekné momenty. Dôležitý bol náš druhý gól. Po prestávke sme sa prezentovali odvážnou hrou a náš tlak zavŕšili tretím gólom. Potom sme už boli v pohode. Tešíme sa na zápas o postup so Spartou, chceme ho vyhrať."

Renato Steffen (stredopoliar YB Bern): "Som rád, že sme zvíťazili a získali tri dôležité body. V poslednom kole hráme o postup do šestnásťfinále proti Sparte Praha, ktorá má výborný tím. Pre nás to bude zápas roka. Verím, že nám to vyjde."

Zostrih stretnutia

Hostia z Bernu si víťazstvom udržali reálnu šancu na postup do jarného šestnásťfinále kontinentálneho pohára číslo dva. Slovan je v I-skupine bez bodu na dne tabuľky. Záverečné vystúpenie neúspešnej európskej jesene absolvujú "belasí" 11. decembra na štadióne San Paolo v Neapole proti domácemu SSC.


Tagy: Seydouba Soumah ŠK Slovan Bratislava Young Boys Bern

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA