VIDEO Krásne góly Rooneyho a Van Persieho pri výhre United: Zakopnutie Chelsea, tesný triumf Liverpoolu

Wayne Rooney po skórovaníWayne Rooney po skórovaní Zdroj: SITA

LONDÝN - Suverén najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League FC Chelsea v sobotňajšom dueli 13. kola na pôde Sunderlandu remizoval 0:0. Zverenci trénera Josého Mourinha si na svoje konto pripísali tretí nerozhodný výsledok v aktuálnej sezóne.

Futbalisti FC Liverpool vydolovali v sobotňajšom zápase 13. kola anglickej Premier League tesné víťazstvo nad Stoke City 1:0. Slovenský obranca Martin Škrtel odohral v drese domácich celý duel.  Plný bodový zisk zabezpečil v 85. minúte hlavou Glen Johnson. "The Reds" sa tak tešili z víťazstva v PL po vyše mesiaci, naposledy zdolali 19. októbra Queens Park Rangers (3:2). Odvtedy si v lige pripísali na konto tri prehry a jednu remízu.

Darilo sa aj Manchestru United, ktoré si na Old Trafforde poradilo s Hull City hladko 3:0. Domáci položili základ svojho úspechu v prvom polčase, keď si po presných zásahoch Chrisa Smallinga a Waynea Rooneyho vytvorili dvojgólové vedenie. V 66. minúte už len spečatil výsledok Robin van Persie po tom, čo Herrera vystihol rozohrávku súpera a poslal mu ideálnu prihrávku. ManUtd má na konte 22 bodov a v tabuľke je štvrté.

Arsenal Londýn zvíťazil v úvodnom sobotňajšom zápase na ihrisku West Bromwich Albion tesne 1:0.

West Bromwich - Arsenal Londýn 0:1 (0:0)
Gól: 60. Welbeck

Burnley - Aston Villa 1:1 (0:1)
Góly: 87. Ings - 38. Cole

FC Liverpool - Stoke City 1:0 (0:0)
Gól: 85. Johnson