VIDEO Suverénny Real vytvoril nový klubový rekord: Ronaldo prispel k tesnému triumfu v Málage

Gólové oslavy futbalistov Realu po zásahu BaleaGólové oslavy futbalistov Realu po zásahu Balea Zdroj: SITA

MADRID - Favorizovaný Real Madrid vyhral nad Málagou 2:1. Skóre otvoril v 18. minúte Karim Benzema, ktorý bez problémov upratal loptu do siete po presnej prihrávke pred bránu od Cristiana Ronalda. V 83. minúte dostal do dvojgólového vedenia hostí Gareth Bale, keď opäť hlavou na kopačku šťastného strelca loptu posúval hviezdny Ronaldo.

"Biely balet" však v závere prišiel o vylúčeného Isca, čo Málaga v nadstavenom čase využila a znížila na konečných 1:2 z jej pohľadu. Real Madrid natiahol víťaznú sériu v lige na 10 zápasov a celkovo triumfoval už v 16 súťažných dueloch v rade, čím vytvoril nový klubový rekord. Ten predošlý s 15 víťazstvami sa datoval ešte do sezón 1960/1961 a 2011/2012. La Lige kraľuje s 33 bodmi.

V ďalšom dueli 13. kola španielskej La Ligy si Athletic Bilbao odviezlo z ihriska Getafe výhru 2:1.

Málaga - Real Madrid 1:2 (0:1)
Góly: 90. R. Santa Cruz - 18. Benzema, 83. Bale, ČK: 86. Isco (Real) po 2. ŽK

Getafe - Athletic Bilbao 1:2 (0:1)
Góly: 90.+ Lafita - 36. San José, 90. Etxebarria

Espanyol - Levante 2:1 (2:1)
Góly: 19. Caicedo, 34. S. García - 12. Morales

Celta Vigo - Eibar 0:1 (0:1)
Gól: 30. Manu, 16.799 divákov.