Kučera sa zastal daviscupového kapitána Mečířa: Takto naložil svojmu bývalému zverencovi

Karol Kučera
Karol Kučera

BRATISLAVA - Niekdajší šiesty hráč svetového rebríčka tenistov Karol Kučera si rád spomína na bratislavské daviscupové finále spred deviatich rokov proti Chorvátom, ale mrzí ho, že neprišlo v optimálnom čase. Štyridsaťročný Bratislavčan sa v súvislosti s Davis Cupom vyjadril na margo sebavedomého vyhlásenia svojho niekdajšieho zverenca Martina Kližana na adresu kapitána Miloslava Mečířa.

"Mňa samotného to vtedy nezastihlo v dobrom období. Mal som problémy v osobnom živote. Bolo to celé komplikované, ale aj taký je život. Škoda, že sa to všetko udialo vo finále. Bol to však pekný ročník a vďaka za to, že to takto vyšlo," povedal Kučera pre web Tennis Arena.

Štyridsaťročný Bratislavčan k nedávno medializovaným vyhláseniam Martina Kližana o potrebe prehodnotiť "kapitánovanie" Miloslava Mečířa uviedol: "Vyskakuje v tíme tak, akoby odohral 20 rokov. Je to jeho názor, ten mu nikto zobrať nemôže. Keď to však porovnám s iným športom, tak je to dosť ťažké. Uvediem príklad. Ak by Miňo Stoch vo futbalovej reprezentácii povedal, že chce iného kapitána, tak neviem, či by ho nevyrazili tam, odkiaľ prišiel. Myslím si, že tím sa neskladá len z jedného hráča. Skladá sa z viacerých a Maťo to berie dosť sebecky. On si tvorí tím okolo seba, ktorý mu najviac vyhovuje. To však funguje na turnajoch. Trošku nepochopil, ako by mal fungovať tímový šport. Viem z vlastnej skúsenosti, že do tímu nikdy nedostanete ľudí, ktorí vám vyhovujú."

Grandslamový semifinalista Kučera na margo Kližanovho výkonnostného cieľa v podobe Top 10 skonštatoval: "Myslím si, že je to aj reálne. Aby bol v ´desine´, musí ešte urobiť veľa práce. Je však fajn, že si trúfa na takéto priečky."

Niekdajší Kližanov osobný kouč Kučera pracuje v programe NTC. Po Filipovi Horanskom a Matejovi Maruščákovi vedie Jozefa Kovalíka: "Veľmi sa zlepšil, spolupráca je pozitívna a teším sa na ďalší rok s ním. Tento rok som na turnaje chodil pomenej. Vrátane Davis Cupu som cestoval 12 týždňov. Rád by som s ním išiel na viac turnajov, zaslúži si to. Okrem Jozefa budem v novej sezóne viac pôsobiť aj na Nora Gombosa. S jeho trénerom Borisom Borgulom máme pri niektorých projektoch spoločný program."


Tagy: Miloslav Mečíř Martin Kližan Karol Kučera

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA