VIDEO Dvadsiatka blízko k ďalšiemu cennému skalpu: Dvojgólové vedenie v Bystrici mladíci neudržali

Daniela Gachulinec so spoluhráčmi oslavuje gól Banskej BystriceDaniela Gachulinec so spoluhráčmi oslavuje gól Banskej Bystrice Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov po pondelkovom triumfe v Košiciach 4:3 po samostatných nájazdoch aj v utorok v Tipsport extralige 2014/2015 siahala na body, no v Banskej Bystrici napokon prehrala 2:3. Pod vedením trénera Ernesta Bokroša mladíci viedli gólmi Skalického a Hrušíka v rozpätí 31 sekúnd už 2:0, no v druhej tretine domáci vyrovnali a víťazný presný zásah dosiahol v 56. min Kytnár.

Mladíci z dvadsiatky nadviazali na výkon proti Košiciam z predchádzajúceho dňa, po prvej tretine vyhrávali o dva góly a imponovala na nich bojovnosť a obrovská chuť uvariť ďalší senzačný výsledok. Domáci sa do nich pustili so všetkou energiou, bolo zrejmé, že im chceli pristrihnúť krídla hneď v úvode, no stal sa pravý opak. Síce na brankára Godlu vyslali spústu striel, z gólov sa radoval ich súper. V 8. min vyrazený puk za chrbát brankára Wiikmana presne namieril Skalický a o 35 sekúnd neskôr strela Hrušíka zapôsobila ako menšie zemetrasenie.

Dvojgólový náskok si hostia udržali do 24. min, keď strelu Cohena od modrej tečoval Gašpar. V niektorých momentoch bola prevaha 'baranov' očividná, strelecky však zlyhávali a spálili aj tie najväčšie tutovky, ako trebárs v 32. Preisinger. Až v 34. min sa v presilovke dočkali po tom, čo z ostrého uhla prepasíroval zblízka puk do bránky Kytnár. V 40. min v ďalšej presilovke Cohen bombou trafil žŕdku, mladíkom z dvadsiatky sa občas v obrannej tretine aj hlavy zakrútili, no do tretej tretiny vstúpili s nádejným rovnovážnym stavom.

Na začiatku tretej tretiny bravúrne Whiteovu strelu v presilovke vyrazil brankár Godla. V chuti na tri body dvadsiatkári za vekovo starším súperom vôbec nezaostávali a bol to zápas, ktorý zniesol aj vyššie parametre. Od 47. min mali 5-minútovú výhodu presilovky hostia za faul Čížeka na Petráša, zahrali ju však otrasne a pri početnej prevahe sa im nedarilo ani v ďalšej, ktorá skončila päť minút pred klaksónom. O konečnom výsledku rozhodol až v 56. min Kytnár, keď rozhodca signalizoval vylúčenie hostí a jeho strela zo strednej vzdialenosti perfektne zapadla do siete. Hosťom v samom závere už na vyrovnanie nepomohla ani 40-sekundová power play.

HC '05 Banská Bystrica - HK Orange 20 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Góly: 24. R. Gašpar (Cohen), 34. Kytnár (Kudrna, Bambúch), 56. Kytnár (Preisinger) - 8. Skalický (Kabáč, Jendroľ), 9. Hrušík (Mendrej)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Čížek 5+DKZ za faul lakťom, Kadura (obaja B. Bystrica) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Jobbágy, Rovenský, 1467 divákov

Banská Bystrica: Wiikman - Nicastro, Cunik, Cohen, Gachulinec, Čížek, Bambúch, P. Lunter - P. White, Kytnár, Kadura - Kadura, Preisinger, Handlovský - M. Surový, R. Gašpar, Bendík - Macko

Orange 20: Godla - Hochel, Bačik, Pavúk, Jendroľ, Mendrej, F. Fekiač - S. Petráš, Kabáč, Skalický - Briestenský, M. Sukeľ, Koyš - P. Galis, D. Rehák, Hrušík - Michalek, Giľák, Tábi

Miroslav Chudý, tréner B. Bystrice: "Sme radi, že sme zvíťazili, bol to ťažký zápas a súper potvrdil, že tie predchádzajúce výzvy neboli náhodné. Dva rýchle góly nás znervóznili, mladí podali dobrý výkon a my sme už druhý zápas hrali len na tri lajny. Horúce chvíle sme prežívali v oslabovkách, podarilo sa nám streliť tretí gól, no nebolo to jednoduché. Dvadsiatka hrala výborne a ja jej prajem veľa šťastia na majstroivstvách sveta."

Ernest Bokroš, tréner Orange 20: "Odohrali sme veľmi dobrý dvojzápas v Košiciach i v Banskej Bystrici. Dnes nás povzbudili dva úvodné góly, škoda len, že v druhej tretine sme nedisciplinovanosťou o vedenie prišli. Som však rád, že sme sa nevyhýbali osobným súbojom, hráči si na ne musia pred majstrovstvami sveta zvyknúť. Zbytočne boli niektorí podráždení, dôležitý gól sme inkasovali na 2:2, pri signalizácii na vylúčenie padol aj tretí gól v podaní súpera. Zápas však oddreli, makali a keď káder dobre doplníme, môžeme z tejto sľubnej formy vychádzať."

Viac o téme: HK Orange 20 HC '05 Banská Bystrica