PSG bez Ibrahimoviča s Lille len remizovali, Rennes s treťou výhrou v rade

Edinson Cavani a David LuizEdinson Cavani a David Luiz Zdroj: SITA

PARÍŽ - V stredajšom súboji 16. kola francúzskej Ligue 1 futbalisti Paríža St. Germain iba remizovali na ihrisku trápiaceho sa OSC Lille 1:1. V tomto ročníku však stále platí, že ešte nenašli premožiteľa.

Hostia viedli od 29. minúty po presnom zásahu uruguajského kanoniera Edinsona Cavaniho, ale ešte v prvom polčase si brankár Salvatore Sirigu nešťastne zrazil loptu do vlastnej siete a bolo vyrovnané. Po zmene strán PSG hrajúci bez inšpiratívneho vodcu Zlatana Ibrahimoviča nemal dostatok ofenzívnej kvality, aby strhol víťazstvo na svoju stranu. Dvojnásobný obhajca titulu po remíze s Lille nevyužil možnosť dostať sa na čelo tabuľky po utorňajšom zaváhaní Olympique Marseille, ktorý v Loriente získal iba bod (1:1). Situácia na čele klasifikácie sa tak po 16. kole nezmenila, Marseille vedie o bod pred PSG.

Futbalisti EA Guingamp sa odpútali z poslednej priečky tabuľky, keď zvíťazili doma nad SM Caen presvedčivo 5:1 a pretrhli trojzápasovú šnúru prehier. Na dno tabuľky spadol Racing Lens, iba vďaka lepšiemu skóre je pred ním rovnako 14-bodový Caen. Tretie víťazstvo v rade si pripísali hráči Stade Rennes. Bretónsky klub triumfoval nad domácim Nice 2:1. Méty mali na dosah tri body, lenže v 88. minúte nepremenil jedenástku Florent Malouda. S Bordeaux sa tak rozišli po bezgólovej remíze.

OSC Lille - Paríž SG 1:1 (1:1)
Góly: 42. Sirigu (vl.) - 29. Cavani

SC Bastia - Evian TG 1:2 (1:0)
Góly: 35. Abdallah (vl.) - 65. Wass, 83. N'Sikulu

EA Guingamp - SM Caen 5:1 (2:1)
Góly: 4. a 62. Mandanne, 21. Giresse, 61. a 78. Beauvue (prvý z 11 m) - 17. Yahia, ČK: 60. Pierre (SM Caen)

FC Méty - Girondins Bordeaux 0:0

HSC Montpellier - AS Saint Etienne 0:2 (0:2)
Góly: 22. Pogba, 43. Baysse, ČK: 78. Diomande (Saint Etienne)

OGC Nice - Stade Rennes 1:2 (0:1)
Góly: 83. Cvitanich - 12. N'Tep, 49. Konradsen

Viac o téme: Stade Rennes Paríž SG OSC Lille