Hossa nelenil: Dva útoky na bránku, Kane sa blysol dvoma gólmi

Patrick Kane útočí na bránkuPatrick Kane útočí na bránku Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti Chicaga si v stredajšom stretnutí zámorskej NHL poradili so St. Louis 4:1, keď tretiu tretinu vyhrali 3:0. Dvoma gólmi v poslednej časti hry sa o úspech Blackhawks postaral kanonier Patrick Kane, jeho kolega z formácie Kris Versteeg mal v zápase bilanciu 1+2.

Slovenský krídelník domácich Marián Hossa odohral 16:47 min, dvakrát neúspešne ohrozil súperovho brankára Jaka Allena. Gólman "jastrabov" Antti Raanta skvele zastúpil zranenú jednotku Coreyho Crawforda, zo 41 streleckých pokusov súpera prekĺzol za jeho chrbát jediný. "Odohrali sme skvelú tretiu tretinu. Druhá 'lajna' sa postarala o niekoľko dôležitých gólov na nedávnom tripe a ďalšie pridala aj teraz. Hrali sme niekoľko oslaboviek, ale treba pochváliť hráčov, ktorí ich na čele s brankárom všetky zvládli," potešilo trénera Joela Quennevilla.

Chicago - St. Louis 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Góly: 16. Krüger (Saad), 41. Versteeg (Toews, Keith), 43. P. Kane (Versteeg, B. Richards), 46. P. Kane (Versteeg, Rundblad) - 33. I. Cole (Berglund, Ott)

Minnesota - Montreal 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 1. Zucker (M. Koivu), 33. Pominville (Folin, Parise) - 60. Galchenyuk (Desharnais, Subban)

Winnipeg - Edmonton 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 13. Trouba (M. Perreault, Byfuglien), 57. Byfuglien (M. Stuart, Trouba), 61. M. Perreault (Trouba, E. Kane) - 18. Nugent-Hopkins (J. Schultz, T. Hall), 42. Purcell (Perron, Boyd Gordon)

Anaheim - Philadelphia 5:4 po sam. nájazdoch (0:0, 3:3, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 29. Fowler (Silfverberg, Andersen), 32. Getzlaf (Lindholm, Perry), 40. Vatanen (Maroon), 55. Maroon (Perry, Getzlaf), rozhodujúci sam. nájazd Perry - 26. Raffl (Giroux, Voráček), 29. Simmonds (B. Schenn, Streit), 31. Umberger (N. Schultz, Couturier), 60. Simmonds (Laughton, MacDonald)

Viac o téme: Hokej Nhl Výsledky