VIDEO Manchester United vyhral piatykrát po sebe: Van Persie zariadil cenný triumf

Robin Van Persie a brankár Fraser ForsterRobin Van Persie a brankár Fraser Forster Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Manchestru United v dohrávke 15. kola anglickej ligy zdolali domáci Southampton 2:1 a po piatej výhre za sebou sa posunuli už na tretie miesto v tabuľke. To po minulom kole patrilo práve Southamptonu, ktorý je teraz piaty. Po víkendovom zaváhaní Chelsea strácajú United na londýnskeho lídra osem bodov, za mestským rivalom City zaostávajú naďalej o päť.

United držia aktuálne najdlhšiu víťaznú sériu v Premier League a nezastavil ich ani súper s najlepšou obranou v súťaži. O jej prekonanie sa v oboch prípadoch postaral Robin van Persie. Holandský útočník v 12. minúte otvoril skóre, ale ešte pred prestávkou Pellé vyrovnal.

V 71. minúte však Van Persie po Rooneyho centri šiestym gólom v sezóne rozhodol, a to aj o tom, že jeho krajan na lavičke Louis van Gaal vyhrá holandský trénerský duel s domácim Ronaldom Koemanom.

Southampton - Manchester United 1:2 (1:1)
Góly: 31. Pellé - 12. a 71. Van Persie

Viac o téme: Manchester United Robin van Persie FC Southampton
  • Zdroj: SITA, ČTK, TASR