VIDEO Škrtel mohol spasiť Liverpool, nakoniec postúpil Bazilej. Real prekonal ďalší rekord

Steven Gerrard po zápase Ligy majstrov proti BazilejuSteven Gerrard po zápase Ligy majstrov proti Bazileju Zdroj: SITA

MADRID/LONDÝN - Bazilej remizoval v B-skupine v priamom súboji o postup na pôde FC Liverpool v základnej jedenástke s Martinom Škrtelom 1:1. Real Madrid zdolal Ludogorec Razgrad 4:0 a zaknihoval rekordný 19. triumf za sebou v súťažnom zápase, B-skupinu vyhral s plným počtom 18 bodov.

Slovenský reprezentačný stopér mohol v nadstavenom čase streliť vytúžený druhý gól, v páde však mieril vedľa. Bazilej, ktorému proti Liverpoolu stačila na postup aj remíza, začal na Anfield Road nebojácne, dôrazne napádal rozohrávku "The Reds". Skvelú robotu odvádzal Paraguajčan Derliis Gonzalez, ktorý čisto odoberal lopty v strede poľa a zakladal nebezpečné protiútoky. V 25. minúte sa pred šestnástkou dostal k lopte Fabian Frei a strelou k vzdialenejšej žrdi zabezpečil hosťom vedenie. Liverpool hral smerom dopredu stereotypne a nedokázal sa presadiť proti dobre organizovanej obrane súpera. Líder švajčiarskej ligy mohol do prestávky svoj náskok ešte zvýšiť, no Marco Streller sám pred bránkou mieril volejom nad.

V druhom polčase urobil tréner Liverpoolu Brendan Rodgers dve zmeny, na ihrisko poslal Lazara Markoviča a Alberta Morena, ktorí priniesli do hry oživenie. Po hodine hry si však Markovič za úder do tváre protihráča vyslúžil červenú kartu. V 68. minúte tvrdá rana Škrtela presvišťala vedľa žrde. Desať minút pred koncom sa domáci fanúšikovia dočkali, keď kapitán Steven Gerrard z priameho kopu vymietol pravý horný roh - 1:1. V nadstavenom čase Škrtel v páde minul bránku a strelu Hendersona vyrazil Vaclík.

Real Madrid zdolal Ludogorec Razgrad 4:0 a zaknihoval rekordný 19. triumf za sebou v súťažnom zápase. Plány bulharského šampióna na úspešný výsledok proti obhajcovi trofeje sa začali rúcať v 19. minúte, keď rozhodca Turpin vylúčil Marcelinha. Cristiano Ronaldo z pokutového kopu otvoril skóre a do konca polčasu pridal poistku Gareth Bale. Konečný výsledok stanovili Alvaro Arbeloa a Alvaro Medran.

B-skupina:

FC Liverpool (Angl.) - FC Bazilej (Švaj.) 1:1 (0:1)
Góly: 81. Gerrard - 25. F. Frei, ŽK: 47. Lucas Leiva, 66. Lovren, 77. A. Moreno - 80. Schär, ČK: 61. L. Markovič (Liverpool), rozhodoval: Kuipers (Hol.)

Liverpool: Mignolet - G. Johnson, Škrtel, Lovren, José Enrique (46. A. Moreno) - Lucas Leiva (74. P. Coutinho), J. Allen - Sterling, Gerrard, J. Henderson - R. Lambert (46. L. Markovič)

Bazilej: Vaclík - T. Xhaka, Schär, Marek Suchý, Safari - El Neny (83. Diaz Rojas), F. Frei, Zuffi (88. W. Samuel) - D. González, Streller (74. Embolo), Gashi

Real Madrid (Šp.) - Ludogorec Razgrad (Bul.) 4:0 (2:0)
Góly: 20. C. Ronaldo (z pok. kopu), 38. G. Bale, 79. Arbeloa, 88. A. Medrán, ŽK: 86. Marcelo (Real), ČK: 19. Marcelo Nascimento da Costa (Ludogorec), rozhodoval: Turpin (Fr.)

Real: K. Navas - Arbeloa, Varane, Nacho, F. Coentrao (60. Marcelo) - G. Bale (83. A. Medrán), Illarramendi, T. Kroos (60. Jesé Rodríguez), Isco - C. Ronaldo, J. Hernández

Ludogorec: Stojanov - Júnior Caicara, Terziev, Moti, Minev - Djakov, Espinho (63. Andrianantenaina) - M. Aleksandrov (61. Wanderson), Marcelo Nascimento da Costa, Misidjan (72. Júnior Quixadá) - Dani Abalo