VIDEO Liga majstrov ukázala kvalitu: Pozrite si tieto okulahodiace góly!

Aron Ramsey a Alejandro Damián Domínguez sa prezentovali nádhernými gólmi
Aron Ramsey a Alejandro Damián Domínguez sa prezentovali nádhernými gólmi

BRATISLAVA - Futbal opäť ukázal, prečo je najsledovanejším športom. Záverečné kolo skupinovej časti Ligy majstrov prinieslo niekoľko gólových lahôdok.

 najsladšiu predviedol Aaron Ramsey v zápase medzi Arsenalom Londýn a Galatasarayom Istanbul, keď zvýšil na 3:0 pre anglický celok. Jeho halfvolej ľavačkou z vyše 30 m pristál v pravom hornom rohu domácej bránky. Podľa serveru denníka Daily Mail Ramseyho gólový halfvolej proti Galatasaray mal rýchlosť v prepočte 85,3 km/h a od náprahu po zavlnenie v sieti ubehlo len niečo vyše sekundy.


Ramsey svoj úchvatný kúsok skomentoval pre Sky Sport takto: "Vyšlo to, pekný gól. Ešte viac sa mi však páčil môj zásah do siete Norwichu.“ (Na doplnenie: išlo o volej tentoraz pravačkou a zvnútra šestnástky v súboji posledného kola uplynulého ročníka Premier League.) Neskôr na sociálnej sieti Ramsey doplnil: "Pozrel som si to ešte raz a uznávam - druhý gól proti Galatasarayu je môj najväčší." 

Minútu pred koncom riadneho hracieho času odpovedal Wesley Sneijder. Priamy kop premenil najlepšie, ako mohol. Brankár Arsenalu nemal na jeho presnú strelu nárok a vymietol mu všetky pavučiny v ľavom hornom rohu.

Ďalším exportným gólom sa prezentoval Argentínčan Domínguez, ktorý oblieka dres gréckeho Olympiakosu Pireus. Ten si zobral príklad z Arona Ramseyho. Po centri do veľkého vápna sa k nemu odrazila lopta, nezaváhal a po spracovaní predviedol nádhernú križnú strelu halfvolejom.


Tagy: Galatasaray Istanbul Wesley Sneijder Arsenal Londýn Olympiakos Pireus Aron Ramsey

Zdroj:
športky
Foto:
SITA; Video: youtube, dailymotion

DISKUSIA