Slovan najslabším tímom Európskej ligy, v Neapole inkasoval trikrát

Slovan Bratislava prehral aj v poslednom zápase skupiny ISlovan Bratislava prehral aj v poslednom zápase skupiny I Zdroj: TASR

NEAPOL -Futbalisti Slovana Bratislava sa rozlúčili s Európskou ligou UEFA 2014/2015 šiestou prehrou v rade. V záverečnom 6. kole podľahli SSC Neapol na jeho pôde 0:3 a v tabuľke I-skupiny obsadili poslednú 4. priečku. Marek Hamšík odohral za domácich celý zápas a na presvedčivom triumfe sa podieľal jedným gólom a prihrávkou na presný zásah Driesa Mertensa. S nulou na bodovom konte a katastrofálnym skóre 1:20 sa stali hráči slovenského majstra štatisticky najhorším tímom tohtoročnej hlavnej fázy európskeho pohára číslo dva.

"Belasí" na pôde súperov v EL nestrelili v troch zápasoch ani gól. Young Boys Bern podľahli na úvod 0:5, na Letnej ich deklasovala domáca Sparta Praha v pomere 4:0 a neúspešné účinkovanie zakončili práve v Neapole (0:3). Rovnako na všetkých nestačili ani doma, s SSC prehrali 0:2, so Spartou 0:3 a Bernu podľahli 1:3. Práve v tomto súboji strelil ich jediný gól v tohtoročnej skupinovej fáze EL po 371 minútovom čakaní Seydouba Soumah.

SSC Neapol - Slovan Bratislava 3:0 (2:0)
Góly: 6. Mertens, 16. HAMŠÍK, 75. Zapata. Rozhodovali: Stavrev - Kirovskij, Kostadinov (všetci Mac.), ŽK: Hudák (Slovan)

SSC Neapol: Andujar - Maggio, Koulibaly, Britos, Ghoulam - Inler, Gargano - Callejon (74. Mesto), HAMŠÍK, Mertens (63. De Guzman) - Zapata (78. Higuain)

Slovan Bratislava: Perniš - Čikoš, Hudák, Gorosito, Jablonský - Kolčák, Štefánik, Žofčák (62. Ďuriš), Milinkovič (72. Halenár) - Kubík (87. Gašparovič) - Peltier

Konečná tabuľka:
1. SSC Neapol                   6  4  1  1   11:3  13*
2. Young Boys Bern           6  4  0  2   13:7  12*

3. Sparta Praha                  6  3  1  2   11:6  10
4. SLOVAN BRATISLAVA  6  0  0  6   1:20   0

Ani v záverečnom vystúpení v EL "belasí" neprekvapili svojho súpera a už od 6. minúty museli doháňať jeho náskok. Hamšík sa pred šestnástkou poľahky otočil s loptou, prihral ju lepšie postavenému Mertensovi, ktorý technickou strelou k žrdi obstrelil Perniša. Úvodný gól domácich povzbudil, čoraz viac sa osmeľovali smerom dopredu a proti staticky hrajúcemu súperovi bez výraznejších problémov úspešne kombinovali. V 11. minúte ešte Maggio z voleja druhý gól nepridal, no o päť minút neskôr sa už tešil spoločne s úspešným strelcom Marekom Hamšíkom. Ten si ideálne nabehol na priamy kop Ghoulama z pravej strany a so šťastím loptu tečoval za Pernišov chrbát - 2:0. Výraznú hernú prevahu SSC mohol korunovať tretím gólom po ďalšej Hamšíkovej akcii Callejon, z uhla však Perniša neobstrelil. Zo strany hostí zarezonovala po pol hodine hry len Štefánikova strela zo strednej vzdialenosti. Neapol mohol polčasové skóre zveľadiť ešte v 37. minúte, Inlerov pokus však vyškriabal v poslednom momente Perniš.

Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke, pričom jej ťažisko sa stále nachádzalo pred pokutovým územím Slovana. V 49. minúte Mertens nasadil "jasle" Žofčákovi, no lobom z pravej strany šestnástky pohladil len brvno hosťujúcej brány. Ojedinelá útočná snaha Kubíka s Čikošom "belasým" príležitosť nepriniesla, na druhej strane ich pri Mertensovom ďalšom pokuse musel podržať Perniš. V 75. minúte však nezabránil 20. inkasovanému gólu slovenského majstra v I-skupine EL, keď ho po centri Ghoulama prekonal Zapata. Neapol dohral zápas vo svojej réžii a zaslúžene triumfoval v pomere 3:0.

Viac o téme: Slovan Bratislava Európska liga Neapol
  • Zdroj: športky, TASR, SITA