Mourinho o brankárskej ikone: Takáto je budúcnosť Petra Čecha v Chelsea!

Petr Čech a José Mourinho
Petr Čech a José Mourinho

LONDÝN - O budúcnosti českého futbalového brankára Petra Čecha sa vo veľkom špekuluje už od návratu Thibauta Courtoisa z hosťovania v Atléticu Madrid a potom, ako prevzal štafetu gólmanskej jednotky v bráne Chelsea. Najnovšie sa zdá, že Čech v januárovom prestupovom období neodíde z Chelsea Londýn. S odvolaním sa na slová trénera lídra anglickej Premier League Joseho Mourinha o tom informovala agentúra Reuters.

Čech nastúpi pre zdravotné problémy jednotky Thibauta Courtoisa prvýkrát v tejto sezóne v lige v základnej zostave, keď bude chytať v ligovom zápase s Hullom. Tridsaťdvaročný český reprezentant si doteraz jediný štart v aktuálnom ročník anglickej ligy pripísal v októbri proti Arsenalu, keď striedal zraneného Belgičana. Ten má aj teraz zdravotné problémy, do bránky tak pôjde v sobotu jeho dvojka.

"Courtois si na tréningu privodil menšie svalové zranenie. Preto nebude na Hull k dispozícii. Aj keď Petr teraz toľko nechytal, má moju absolútnu dôveru. Nič nemusí dokazovať," povedal v piatok na tlačovej konferencii Portugalčan. Čech chytal okrem zápasu s Arsenalom len vo dvoch zápasoch Ligového pohára a troch v Lige majstrov 2014/2015.

Budúcnosť Petra Čecha sa v poslednom období spomínala najmä s prestupom k jednému z najväčších konkurentov, londýnskeho Arsenalu. Britské médiá uvádzali, že transfer by sa mal udiať práve v zimnom prestupovom období a za hviezdneho gólmana by Kanonieri mali zaplatiť sedem miliónov libier. Tieto informácie však vyvrátil aj samotný tréner Chelsea. "Na akom webe či blogu Mickeyho Mousea že to písali?" reagoval ironicky Mourinho.


Tagy: Petr Čech Jose Mourinho Chelsea

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR, sportky.sk
Foto:
naijaballer.com

DISKUSIA