Slováci o sebe opäť dali vedieť: Sedem bodov a čisté konto Lašáka

Ján LašákJán Lašák Zdroj: hcbilitygri.cz

PRAHA - Hokejisti Třinca zvíťazili v šlágri piatkového 29. kola najvyššej českej súťaže na ľade Litvínova 5:3, hoci po dvoch tretinách prehrávali 2:3. Znamená to, že na prvej priečke v tabuľke odskočili "oceliari" tomuto svojmu najbližšiemu prenasledovateľovi už na 6-bodový rozdiel. Do bránky lídra ligy sa nedostal Peter Hamerlík. Ján Sýkora sa bilanciou 1+1 pričinil o domáci triumf Plzne 4:3 po predĺžení nad Karlovými Varmi, za ktoré raz asistoval Tomáš Harant. Sýkora dosiahol svoj 14. presný zásah v sezóne, v druhej tretine mu na to stačilo 10 sekúnd.

Ján Lašák dosiahol shutout v bránke Liberca pri domácom triumfe 1:0 nad Hradcom Králové a vyhlásili ho muža zápasu. Okrem spomenutého Jána Sýkoru sa do streleckej listiny zapísali aj Roman Rác (Olomouc), Radoslav Tybor (Pardubice) a Jakub Cingeľ (Sparta Praha).

Litvínov - Třinec 3:5 (0:0, 3:2, 0:3)
Góly: 32. Ručinský, 34. Trávníček, 39. Petružálek - 21. a 23. Hrňa, 51. Cienciala, 53. Hrabal, 60. Marek Růžička
Peter Hamerlík (Třinec) nechytal.

Plzeň - Karlove Vary 4:3 po predĺžení (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Góly: 1. JÁN SÝKORA, 29. Simon, 60. N. Johnson (JÁN SÝKORA), 63. Lev - 33. a 58. Balán (pri prvom HARANT), 50. D. Hruška

Liberec - Hradec Králové 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 4. P. Jelínek
Ján Lašák (Liberec) odchytal celý zápas.

Olomouc - Zlín 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 53. RÁC - 18. Ondráček, 26. Marušák, 60. Jakub Svoboda

Pardubice - Slavia Praha 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly: 7. Zohorna, 23. Petr Sýkora II., 49. Nahodil, 58. TYBOR - 24. M. Hořava
Tomáš Halász (Pardubice) nechytal.

Vítkovice - Brno 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 4. Roman (MALEC), 31. Štencel, rozhodujúci sam. nájazd Olesz - 42. a 44. Vondráček