VIDEO Škrtelov Liverpool v derby na United nestačil: De Gea s čistým kontom

Wayne Rooney oslavuje so spoluhráčmi prvý gól v sieti LiverpooluWayne Rooney oslavuje so spoluhráčmi prvý gól v sieti Liverpoolu Zdroj: SITA

MANCHESTER - V nedeľňajšom šlágri 16. kola anglickej Premier League zvíťazili futbalisti Manchestru United nad tradičným rivalom FC Liverpool 3:0. Natiahli tak víťaznú šnúru už na šesť zápasov.

V drese Liverpoolu sa predstavil slovenský reprezentant Martin Škrtel, ktorý na stopérskom poste odohral celý zápas.  O triumfe rozhodli United už v prvom polčase, keď v 12. minúte otvoril skóre Wayne Rooney, v 40. minúte zvýšil náskok Juan Mata. Hostia neboli v poli slabší, ale nepremenili vyložené šance a tretíkrát pykali v 71. minúte, keď sa presadil Robin van Persie.

Liverpoolu sa nepodarilo vylepšiť náladu po vypadnutí zo skupinovej fázy Ligy majstrov. "The Reds" patrí v neúplnej tabuľke až 9. priečka, Manchester je tretí s osembodovou stratou na lídra súťaže Chelsea Londýn.

Manchester United - FC Liverpool 3:0 (2:0)
Góly: 12. Rooney, 40. Mata, 71. van Persie