Skvelý Kobe Bryant prekonal rekord legendárneho Jordana: Bola to dlhá cesta!

Kobe Bryant prekonal rekord Michaela JordanaKobe Bryant prekonal rekord Michaela Jordana Zdroj: SITA

NEW YORK - Americký basketbalista Kobe Bryant prekonal v zápase zámorskej NBA rekord legendárneho Michaela Jordana v počte bodov a v historických tabuľkách sa posunul na tretie miesto. Hviezdny hráč Los Angeles Lakers prispel 26 bodmi k triumfu 100:94 na palubovke Minnesoty. Na konte už má v profilige 32.310 bodov, Jordana prekonal dvoma trestnými hodmi v druhej štvrtine duelu, keď preskočil jeho 32.092 bodov.

"Je to veľká česť. Bola to dlhá cesta. Je skvelé dostať sa na takúto úroveň," povedal akreditovaným médiám po zápase Bryant. Najlepším strelcom v dejinách NBA je Kareem Abdul-Jabbar (38.387 bodov), na druhom mieste je Karl Malone (36.928).

V ďalších zápasoch programu až dvakrát rozhodovalo predĺženie. Uspeli v ňom hráči Golden State Warriors, ktorí vyhrali na palubovke New Orleans 128:122 a natiahli víťaznú sériu na 16 duelov. Až po extračase sa tešilo aj Toronto v New Yorku po výhre 95:90.

New Orleans - Golden State 122:128 pp, Miami - Chicago 75:93, Washington - Utah 93:84, Denver - San Antonio 91:99, Oklahoma City - Phoenix 112:88, New York - Toronto 90:95 pp, Minnesota - LA Lakers 94:100

Viac o téme: NBA Kobe Bryant Michael Jordan