Biatlonistka Gereková v šprinte 3. kole Svetového pohára zaostala, víťazkou Soukalová

Janka GerekováJanka Gereková Zdroj: TASR

POKLJUKA - Víťazkou štvrtkových rýchlostných pretekov žien v rámci 3. kola Svetového pohára v biatlone v slovinskej Pokljuke sa stala Češka Gabriela Soukalová. S bezchybnou streľbou finišovala o 18,4 s rýchlejšie ako Talianka Dorothea Wiererová. Tretie miesto obsadila Ukrajinka Vaľ Semerenková s odstupom 24,7 s. V slovenskom drese si najlepšie počínala Janka Gereková, ktorá s jednou chybou na strelnici obsadili 28. miesto a pripísala si ďalších 13 bodov do Svetového pohára.

Celkovo ich má na konte 57 a patrí jej priebežne 29. pozícia. Na čele je Fínka Kaisa Mäkäräinenová, ktorá skončila vo štvrtkovom šprinte so štyrmi nepresnými výstrelmi pätnásta. Druhá najlepšia Slovenka Terézia Poliaková skončila na 68. priečke a sestrám Ivone a Paulíne Fialkovým patrili v cieli 74., resp. 79. pozícia.

V Pokljuke mala pôvodne štartovať už aj dvojnásobná olympijská víťazka Anastasia Kuzminová, ktorá zámerne vynechala úvodné dve kolá Svetového pohára vo švédskom Östersunde a rakúskom Hochfilzene. Tentoraz jej účasť znemožnili zdravotné problémy a chýbať bude počas celého programu v Pokljuke až do nedele.

Rýchlostné preteky žien na 7,5 km: 1. Gabriela Soukalová (ČR) 20:17,3 min (0), 2. Dorothea Wiererová (Tal.) +18,4 (1), 3. Vaľ Semerenková (Ukr.) +24,7 (0), 4. Rosanna Crawfordová (Kan.) +36,8 (1), 5. Oľga Podčufarovová (Rus.) +38,8 (0), 6. Daria Domračevová (Biel.) +38,9 (2), .... 28. Janka Gereková +1:17,1 (2), 68. Terézia Poliaková +2:32,5 (2), 74. Ivona Fialková +2:43,3 (0), 79. Paulína Fialková (všetky SR) +3:02,5 (2).

Viac o téme: Janka Gereková