Šprint v Pokljuke ovládol Kuzminovej brat, Otčenáš s prvými bodmi do Svetového pohára

Anton Šipulin
Anton Šipulin

POKLJUKA - Rýchlostné preteky mužov v rámci 3. kola Svetového pohára v biatlone v slovinskej Pokljuke v piatok vyhral Rus Anton Šipulin. Mladší brat dvojnásobnej olympijskej víťazky Anastasie Kuzminovej predviedol bezchybnú streľbu a v cieli bol o 11,9 s rýchlejší ako Rakúšan Dominik Landertinger.

Pre 27-ročného Šipulina je to šieste víťazstvo v pretekoch o krištáľové glóbusy. Tretí skončil s odstupom 24,1 s nórsky favorit Emil Hegle Svendsen a štvrtý bol líder priebežného poradia Svetového pohára a obhajca veľkého glóbusu Francúz Martin Fourcade (+29,9). Toho pripravila o možné víťazstvo 1 chyba na strelnici.

Zo štvorice Slovákov sa Martin Otčenáš vďaka bezchybnej streľbe ocitol na 21. mieste a pripísal si prvých 20 bodov do hodnotenia Svetového pohára v tejto sezóne. Za Šipulinom zaostal o 1:09,4 min. Skúsenejší Matej Kazár raz nemieril presne a skončil s odstupom 1:40,8 min na 42. mieste. Miroslava Matiaška s 2 streleckými chybami klasifikovali na 76. a Tomáša Hasillu s tromi uletenými výstrelmi na 81. pozícii.


Tagy: Anton Šipulin Martin Otčenáš

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA