VIDEO Bavorský valec pokračuje v nadvláde: Schweinsteiger predviedol famózny kúsok

Bastian SchweinsteigerBastian Schweinsteiger Zdroj: FB

MNÍCHOV - Mníchovský Bayern v tejto sezóne Bundesligy valcuje jedného súpera za druhým a ak už je náhodou zápas vyrovnaný, dokáže misky váh na svoju stranu presunúť hoci aj v posledných minútach. Vo včerajšom zápase v Mainzi sa to podarilo Arjenovi Robbenovi, ktorý zabezpečil víťazstvo Bavorov v nadstavenom čase.

Ešte predtým sa ale špičkovým gólom prezentovala stálica v drese úradujúceho majstra, Bastian Schweinsteiger. Ten sa spolu práve s Robbenom v 24. minúte postavil k zahrávaniu priameho kopu zo sľubnej vzdialenosti. Šancu skórovať nakoniec dostal práve nemecký reprezentant, ktorý ju využil dokonale - po krátkom rozbehu loptu nádherne zakrútil do ľavého horného rohu brány a nedal tak gólmanovi Mainzu žiadnu šancu.

Bayern Mníchov je už od sobotňajšieho víťazstva 4:0 v regionálnom derby na ihrisku Augsburgu istým jesenným kráľom súťaže (jubilejný 20. raz v histórii). V lige ťahá po piatkovom úspechu sériu ôsmich triumfov od októbrovej bezgólovej remízy na trávniku Mönchengladbachu. Neprehral už v 21 bundesligových stretnutiach za sebou. "Myslím si, že teraz si všetci môžeme spokojne vychutnať zimnú prestávku," poznamenal Arjen Robben. Naopak, Mainz naposledy trojbodovo uspel 18. októbra proti Augsburgu, odvtedy má štatistiku 0-4-4. Bayern neprekonal od septembra 2010.

Viac o téme: Bastian Schweinsteiger Bayern Mníchov
  • Zdroj: sportky.sk, SITA