Gáborík skóroval v súboji s Calgary, na výhru jeho tímu to nestačilo

Marián Gáborék (12), Paul Byron (32), Kris Russell (4) bojujú o puk pred brankárom Jonasom HilleromMarián Gáborék (12), Paul Byron (32), Kris Russell (4) bojujú o puk pred brankárom Jonasom Hillerom Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti Los Angeles nenadviazali na predchádzajúce dve víťazstvá a v noci na utorok podľahli v zámorskej NHL Calgary 3:4 pp.

LA malo duel dobre rozbehnutý, v 25. minúte viedlo už 3:0, pričom autorom druhého presného zásahu bol slovenský útočník Marián Gáborík. Flames však svojím hetrikom vrátil do hry Johnny Gaudreau a zariadil predĺženie. V ňom po 4 minútach a 7 sekundách rozhodol Mark Giordano a zároveň tak ukončil osemzápasovú sériu prehier Calgary. Gáborík počas 20:24-minútového pobytu na ľade zaznamenal aj dve mínusky a štyri strelecké pokusy.

Hokejisti Floridy vrátili prehru Pittsburghu a v odvete ho zdolali 4:3 po samostatných nájazdoch. Panthers viedli už 3:1, ale hostia dokázali v tretej časti hry vyrovnať. V siedmej sérii o výsledku rozhodol Aleksander Barkov. Tomáš Kopecký odohral 11 minút a vyslal na bránku súpera, ktorý prehral po troch výhrach, dve strely. Prvýkrát po deviatich dueloch nebodoval Columbus (8-0-1), ktorý prehral s Nashvillom 1:5. V prvej minúte predĺženia rozhodol o výhre Anaheimu nad San Jose Ryan Kesler.

Columbus - Nashville 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)
Góly: 56. Wennberg (Johansen, J. Johnson) - 28. C. Wilson (Bartley), 30. C. Smith (Ribeiro, S. Weber), 47. S. Jones (Bartley, Neal), 48. C. Smith (F. Forsberg, Josi), 49. Fisher (C. Wilson, Ellis)

Washington - Ottawa 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Góly: 34. Beagle (Kuznecov, M. Green), 40. Nicklas Bäckström (M. Green, Johansson) - 36. Condra

Florida - Pittsburgh 4:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 2:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 40. J. Jokinen (Bolland, Kulikov), 41. Hayes (Bergenheim), 45. Hayes (Bergenheim, Barkov), rozhodujúci sam. nájazd Barkov - 5. Hörnqvist (Despres, Crosby), 56. Spaling (Pouliot, Despres), 57. Malkin
Tomáš Kopecký (Florida) odohral 11:07 min, 0+0

Vancouver - Arizona 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)
Góly: 7. Burrows (Horvat, Dorsett), 18. Bieksa (H. Sedin, D. Sedin), 20. D. Sedin (R. Vrbata, Tanev), 22. Richardson, 33. Burrows (H. Sedin, Edler), 48. Higgins (Vey, Bonino), 50. Matthias (Richardson) - 36. Ekman-Larsson (Gagner, Yandle)

Anaheim - San Jose 3:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Góly: 28. Rakell (Etem, Beleskey), 56. Fowler (Getzlaf, Smith-Pelly), 61. Kesler (Maroon, Getzlaf) - 42. Pavelski (Burns, J. Thornton), 48. M. Karlsson (Goodrow, Dillon)

Los Angeles - Calgary 3:4  po predĺžení (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)
Góly: 3. T. Lewis (Doughty, McNabb), 18. GÁBORÍK (Kopitar, Justin Williams), 25. McBain (D. Brown, Justin Williams) - 39. Gaudreau (Wideman, Russell), 58. Gaudreau (Monahan, Giordano), 60. Gaudreau (Hudler, Wideman), 65. Giordano (Bouma, Hudler)
Marián Gáborík (LA) odohral 20:24, 1+0, -2, 4 strely

Viac o téme: Tomáš Kopecký Marián Gáborík Los Angeles Kings