VIDEO Nyquist napodobnil Bondru: Predviedol krásny kolotoč a rozhodol zápas!

Gustav Nyquist (vľavo) a Clarke MacArthurGustav Nyquist (vľavo) a Clarke MacArthur Zdroj: nhl.com

DETROIT - Zaujímavé hokejové divadlo mali možnosť sledovať diváci v Ottawe. Domáci Senators proti Detroitu dvakrát viedli o jeden gól, no Red Wings vždy dokázali vyrovnať. O výhre hostí nakoniec rozhodol 48. sekúnd pred koncom predĺženia švédsky krídelník Gustav Nyquist. Jeho gól bol navyše poriadnou lahôdkou, akú nevidíme každý deň.

Nyquist vzal zodpovednosť na svoje plecia a rozhodol sa, že fanúšikov trochu ponapína. S pukom totiž dvakrát obkrúžil bránku Ottawy, kľučkou sa zbavil obrancu a prudkou strelou prekonal gólmana súpera. Puk na svojej hokejke držal neuveriteľných 28 sekúnd, počas ktorých mu ho nik nedokázal zobrať. Slovenským fanúšikom tak mohol pripomenúť gól Petra Bondru z MS 2002 vo Švédsku, keď v poslednej sekunde druhej tretiny znižoval na 1:2 proti Kanade.

"Bolo to fajn, že sme to tento raz ukončili už v predĺžení," narážal mladý Švéd na fakt, že Detroitu sa v poslednej dobe v nájazdoch nedarilo podľa predstáv. Red Wings odohrali v decembri štyri zápasy, ktoré sa rozhodovali až v trestných strieľaniach, no v ani jednom z nich neboli úspešní. Naposledy sa z výhry po nájazdoch tešili koncom novembra v stretnutí proti New Jersey Devils.

Gól Petra Bondru proti Kanaďanom (Akcia začína v 3:25):

Viac o téme: Detroit Red Wings Gustav Nyquist
  • Zdroj: sportky.sk, SITA