VIDEO Chabarovsku k víťazstvu pomohol Miklíkov gól, tešil sa aj Podhradský

Michel Miklík (19) so spoluhráčmi oslavuje gól Amuru ChabarovskMichel Miklík (19) so spoluhráčmi oslavuje gól Amuru Chabarovsk Zdroj: hcamur.ru

MOSKVA - V nedeľňajšom súboji tabuľkovo najslabších tímov Kontinentálnej hokejovej ligy zvíťazil Amur Chabarovsk nad domácim Metallurgom Novokuzneck 3:2. K triumfu hostí prispel gólom slovenský útočník Michel Miklík, ktorý v 6. minúte otvoril skóre stretnutia.

Chabarovsk sa napriek trojbodovému zisku nevyhrabal z posledného miesta tabuľky Východnej konferencie, prerušil však štvorzápasovú sériu prehier. V ďalšom zápase Barys Astana v bránke so slovenským gólmanom Jánom Lacom prehral na ľade Avantgardu Omsk 1:3.

Lada Togliatti si na domácom ľade poradila s Jugrou Chanty-Mansijsk 4:3 po samostatných nájazdoch. O druhý gól domácich sa v 41. minúte postaral slovenský obranca Peter Podhradský.

Metallurg Novokuzneck - Amur Chabarovsk 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Góly: 7. Plotnikov, 42. Kosourov - 6. MIKLÍK, 24. Tverdochlebov, 48. Litovčenko

Avantgard Omsk - Barys Astana 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 26. Kuljaš, 49. Paršin, 60. Musatov – 24. Starčenko
 /za hostí J. Laco kryl 30 striel a mal 93,75 percentnú úspešnosť zákrokov/

Sibir Novosibirsk - Admiral Vladivostok 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Góly: 5. Ullström, 14. Ullström, 60. Koskiranta

Matallurg Magnitogorsk - Ak Bars Kazaň 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Góly: 5. Zaripov, 43. Mozjakin - 8. Tkačov, 26. Medvedev, 60. Denisov

Lada Togliatti - Jugra Chanty-Mansijsk 4:3 pp a sn (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 7. V. Streľcov, 41. PODHRADSKÝ, 51. Černikov, rozhodujúci sam. nájazd: Petrov – 14. Koroľuk, 24. Gusev, 60. Gusev

Lokomotiv Jaroslavľ - Severstal Čerepovec 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Góly: 11. Averin, 39. Loktionov - 38. Kupcov

CSKA Moskva - HK Soči 5:3 (1:0, 2:3, 2:0)
Góly: 10. Enquist, 26. Zajcev, 37. Radulov, 44. Radulov, 58. Makarov - 21. Warn, 27. Sčitov, 30. Lapenkov

SKA Petrohrad - Dinamo Moskva 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 46. Kutejkin - 30. Pestuško, 60. Karpov

Viac o téme: Amur Chabarovsk Michel Miklík Metallurg Novokuzneck