Švédi si v dráme s Rusmi zaistili víťazstvo v skupine, Kanada si vychutnala Fínov

Curtis Lazar, Nic Petan a Josh Morrissey oslavujú gól KanadyCurtis Lazar, Nic Petan a Josh Morrissey oslavujú gól Kanady Zdroj: SITA

TORONTO - Českí hokejisti do 20 rokov zvíťazili v pondelkovom dramatickom stretnutí B-skupiny juniorských MS v Toronte nad Dánskom 4:3 po predĺžení. Vydretým triumfom s outsiderom si tak zachovali nádej na postup do štvrťfinále.

Zverenci trénera Miroslava Přerosta mali však namále - v závere prehrávali so severanmi 2:3 a tento výsledok by ich posielal do bojov o udržanie v elitnej kategórii. V 57. minúte ich spasil vyrovnávajúcim gólom Dominik Kubalík a v úvode predĺženia zariadil triumf ČR útočník Bostonu Bruins David Pastrňák. Česi tak majú v tabuľke rovnaký počet bodov ako Dáni a lepší vzájomný zápas, o postupujúcom rozhodnú záverečné vystúpenia v základnej skupine.

Hokejisti Švédska a Kanady zostávajú na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov v Toronte a Montreale aj po tretích zápasoch základných skupín bez straty bodu. Švédi zdolali druhé Rusko 3:2, unikli mu na rozdiel štyroch bodov a zaistili si víťazstvo v základnej skupine B. Kanada v áčku vyhrala nad Fínskom 4:1 a má jednobodový náskok pred Spojenými štátmi americkými, ktoré porazili Slovensko 3:0.

A-skupina (Montreal)

Kanada - Fínsko 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Góly: 6. Reinhart (Theodore), 34. Reinhart (Duclair, Domi), 52. Duclair (Domi, Bowe), 55. Lazar (Morrissey, Fabbri) - 39. Lehkonen.
Vylúčení: 3:4 na 2 min. presilovky: 2:0. rozhodovali: Brüggemann (Nem.), Jeřábek (ČR) - Lazarev (Rus.), Wüst (Švajč.)

B-skupina (Air Canada Centre, Toronto):

Česko - Dánsko 4:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 11. Štencel (D. Kaše, Pastrňák), 25. Košťálek (Pastrňák, Baránek), 57. Kubalík (Štencel, Němeček), 62. Pastrňák (Štencel) - 4. M. Eller, 38. Bjorkstrand (Ehlers, Asperup), 47. Asperup (Ehlers)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0 rozhodovali: Olenin (Rus.), Vinnerborg (Švéd.) - Browne (Kan.), Ritter (USA)

Švédsko - Rusko 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Góly: 11. Forsling (Kempe, Holmstrom), 47. Forsling (Nylander, Kempe), 51. Holmstrom (Lindblom, Nylander) - 35. Lešenko (Pajgin, Barbašjov), 44. Lešenko (Bučněvič, Rafikov).
Vylúčení: 3:6 na 2 min. presilovky: 2:0 rozhodovali: Miller (USA), St. Jacques (Kan) - Dehaen (Fr.), Pesonen (Fin.)