Novinári volili tých najlepších: Kto ovládol svet športu tento rok?

Manuel Neuer a Serena WilliamsováManuel Neuer a Serena Williamsová Zdroj: SITA

LAUSANNE - Najlepšími športovcami roka podľa Medzinárodnej asociácie športových novinárov AIPS sú americká tenistka Serena Williamsová a nemecký futbalový brankár Manuel Neuer. Tímom roka boli jednoznačne zvolení majstri sveta vo futbale z Nemecka.

Svetová jednotka Williamsová, ktorá tento rok vyhrala sedem turnajov vrátane US Open a Turnaja majstrov, dostala od novinárov z 91 krajín 843 hlasov. Za ňou skončili bieloruská biatlonistka Darja Domračevová (483) a nórska bežkyňa na lyžiach Marit Björgenová (473).
Serena Williamsová s trofejou Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA
Neuer bol oporou nemeckých futbalistov pri triumfe na šampionáte v Brazílii. S Bayernom Mníchov vyhral bundesligu a Nemecký pohár a je medzi finalistami ankety Zlatá lopta. V ankete AIPS dostal 601 hlasov a predčil švajčiarskeho tenistu Rogera Federera (537) a portugalského futbalistu Cristiana Ronalda z Realu Madrid (518).
Manuel Neuer Galéria fotiek (4) Zdroj: SITA
Nemeckí futbalisti zvíťazili v kategórii tímov pred šampiónom Ligy majstrov Realom Madrid a švajčiarskym daviscupovým tímom, ktorý s prispením Federera získal "šalátovú misu" prvýkrát v histórii.